Zdecydowane zwycięstwo w Nysie Kłodzko

W Walentynkowy wieczór wygrywamy w Nysie Kłodzko z koszykarzami Zetkamy 74:96. W tym dniu /14 luty/ rozegraliśmy przełożony mecz 24 kolejki. Kolejne ligowe dwa punkty jadą z naszymi koszykarzami do Stargardu.

Nasi koszykarze pod wodzą trenera Krzysztofa Koziorowicza rozegrali bardzo dobre spotkanie w dalekiej Nysie Kłodzko. Był to mecz na naszych warunkach i pod nasze dyktando, chociaż rozgrywany na hali Zetkamy. Wygraliśmy trzy pierwsze kwarty i ostatnią zremisowaliśmy. Decydująca była druga kwarta. W niej biało-bordowi uzyskali znaczną przewagę i gospodarze nie potrafili już do końca spotkania odrobić strat.

Nasz zespół zagrał na 49% skuteczności z gry. Kolejne bardzo dobre zawody rozegrał Marcin Dymała. Zdobył on najwięcej punktów dla biało-bordowych. W trakcie 25 minut jakie przebywał na parkiecie trafił osiem razy zdobywając 22 punkty. Uzyskał skuteczność - 55% za 2 pkt i 75% za 3 pkt. Bardzo dobrą skuteczność za dwa punkty uzyskał nasz kapitan Hubert Pabian - 80% za dwa punkty i 90% z rzutów osobistych. Ogólnie zdobył on 17 punktów. Dwójce naszych liderów wtórował w tym meczu Alan Czujkowski. Zdobył on 16 punktów przy 100% skuteczności z gry / 3 razy za 3 pkt/.