Aktualności

Nagrody 1LM

Nasz kapitan – Hubert Pabian MVP pierwszej ligi, Łukasz Grudniewski wyróżniony wśród trenerów

Hubert Pabian, Kamil Chanas, Filip Struski, Marek Zywert i Dawid Bręk głosami trenerów pierwszoligowych klubów znaleźli się w pierwszej piątce sezonu zasadniczego 2017/2018. Drużyna, której postawa była największym zaskoczeniem in plus to Elektrobud-Investment ZB Pruszków. Nagrody zostały przyznane czternasty raz w historii.

Wyboru MVP (najbardziej wartościowego zawodnika), trenera, piątki oraz drużyny dokonali trenerzy, którzy na co dzień obserwowali rozgrywki. Zgodnie z regulaminem nie wolno było głosować na własnych zawodników i trenerów.

Przygotował Adam Wall

Ósmy raz w historii w głosowaniu wzięli udział szkoleniowcy niemal wszystkich pierwszoligowych klubów, którzy na stanowisku pierwszego trenera zakończyli rundę zasadniczą. We wcześniejszych latach (2004-2010) podsumowania rundy zasadniczej dokonywał autor poniższego zestawienia w oparciu o opinie ekspertów, trenerów oraz zawodników.

Najlepsza piątka sezonu zasadniczego 2017/2018
Dawid Bręk (Spójnia Stargard), Marek Zywert (Sokół Łańcut), Kamil Chanas (Jamalex Polonia 1912 Leszno), Filip Struski (Biofarm Basket Poznań) i Hubert Pabian (Spójnia Stargard)
Drużyna, której postawa była zaskoczeniem in plus w sezonie 2017/2018:
Elektrobud-Investment ZB Pruszków

 

WYNIKI GŁOSOWANIA
MVP sezonu zasadniczego 2017/2018
Hubert Pabian (Spójnia Stargard) – 9 głosów
Kamil Chanas (Jamalex Polonia 1912 Leszno) – 5 głosów
Dawid Bręk (Spójnia Stargard) – 1 głos
Maciej Klima (Sokół Łańcut) – 1 głos
Filip Struski (Biofarm Basket Poznań) – 1 głos

Najlepszy trener sezonu zasadniczego 2017/2018
Łukasz Grudniewski (Jamalex Polonia 1912 Leszno) – 7 głosów
Krzysztof Koziorowicz (Spójnia Stargard) – 4 głosy
Dariusz Kaszowski (Sokół Łańcut) – 3 głosy
Marek Zapałowski (Elektrobud-Investment ZB Pruszków) – 3 głosy
Najlepsza piątka sezonu zasadniczego 2017/2018
Hubert Pabian (Spójnia Stargard) – 11 głosów
Kamil Chanas (Jamalex Polonia 1912 Leszno) – 10 głosów
Filip Struski (Biofarm Baket Poznań) – 10 głosów
Marek Zywert (Sokół Łańcut) – 7 głosów
Dawid Bręk (Spójnia Stargard) – 6 głosów
Adam Kaczmarzyk (Jamalex Polonia 1912 Leszno) – 6 głosów
Damian Cechniak (Elektrobud-Investment ZB Pruszków) – 4 głosy
Jakub Dłuski (R8 Basket AZS Politechnika Kraków) – 4 głosy
Maciej Klima (Sokół Łańcut) – 4 głosy
Jakub Kobel (Jamalex Polonia 1912 Leszno) – 4 głosy
Aleksander Dziewa (WKS Śląsk Wrocław) – 3 głosy
Marcin Dymała (Spójnia Stargard) – 3 głosy
Michael Hicks (R8 Basket AZS Politechnika Kraków) – 3 głosy
Michał Jankowki (GKS Tychy) – 2 głosy
Paweł Dzierżak (Energa Kotwica Kołobrzeg) – 1 głos
Łukasz Frąckiewicz (Enea Astoria Bydgoszcz) – 1 głos
Jan Grzeliński (WKS Śląsk Wrocław) – 1 głos
Marcin Kowalewski (GKS Tychy) – 1 głos
Norbert Kulon (GKS Tychy) – 1 głos
Filip Małgorzaciak (GKS Tychy) – 1 głos
Adam Metelski (Biofarm Basket Poznań) – 1 głos
Dawid Słupiński (GKS Tychy) – 1 głos

Drużyna, której postawa była zaskoczeniem in plus w sezonie 2017/2018
Elektrobud-Investment ZB Pruszków – 5 głos
Sokół Łańcut – 4 głos
Jamalex Polonia 1912 Leszno – 3 głos
KK Warszawa – 2 głos
Biofarm Basket Poznań – 2 głos
Żaden zespół – 1 głos

Jak głosowali?
Spójnia Stargard (trener Krzysztof Koziorowicz): Kamil Chanas – Marek Zapałowski – Marek Zywert, Kamil Chanas, Adam Kaczmarzyk, Filip Struski, Jakub Dłuski – Elektrobud-Investment ZB Pruszków
Jamalex Polonia 1912 Leszno (trener Łukasz Grudniewski): Hubert Pabian – Krzysztof Koziorowicz – Marcin Dymała, Marek Zywert, Michael Hicks, Maciej Klima, Aleksander Dziewa – Elektrobud-Investment ZB Pruszków
Sokół Łańcut (trener Dariusz Kaszowski): Hubert Pabian – Łukasz Grudniewski – Jakub Kobel, Michał Jankowski, Filip Struski, Hubert Pabian, Damian Cechniak – żaden zespół
R8 Basket AZS Politechnika Kraków (trener Marcin Kękuś): Hubert Pabian – Krzysztof Koziorowicz – Marcin Dymała, Kamil Chanas, Marek Zywert, Dawid Słupiński, Filip Struski – Biofarm Basket Poznań
GKS Tychy (trener Tomasz Jagiełka): Kamil Chanas – Krzysztof Koziorowicz – Dawid Bręk, Kamil Chanas, Adam Kaczmarzyk, Filip Struski, Jakub Dłuski – Sokół Łańcut
Polfarmex Kutno (trener Jarosław Krysiewicz): Kamil Chanas – Marek Zapałowski – Jakub Kobel, Kamil Chanas, Filip Struski, Hubert Pabian, Damian Cechniak – Elektrobud-Investment ZB Pruszków
Elektrobud-Investment ZB Pruszków (trener Marek Zapałowski): Filip Struski – Łukasz Grudniewski – Norbert Kulon, Kamil Chanas, Filip Struski, Hubert Pabian, Aleksander Dziewa – Sokół Łańcut
Biofarm Basket Poznań (trener Przemysław Szurek): Hubert Pabian – Łukasz Grudniewski – Dawid Bręk, Marek Zywert, Adam Kaczmarzyk, Hubert Pabian, Aleksander Dziewa – Sokół Łańcut
WKS Śląsk Wrocław (trener Radosław Hyży): Maciej Klima – Marek Zapałowski – Michael Hicks, Kamil Chanas, Filip Struski, Maciej Klima, Hubert Pabian – Jamalex Polonia 1912 Leszno
Enea Astoria Bydgoszcz: Hubert Pabian – Łukasz Grudniewski – Jakub Kobel, Marcin Dymała, Michał Jankowski, Hubert Pabian, Jakub Dłuski – Elektrobud-Investment ZB Pruszków
Energa Kotwica Kołobrzeg (trener Jakub Żabczak): Hubert Pabian – Łukasz Grudniewski – Dawid Bręk, Kamil Chanas, Adam Kaczmarzyk, Hubert Pabian, Damian Cechniak – Jamalex Polonia 1912 Leszno
Siarka Tarnobrzeg (trener Arkadiusz Papka): Kamil Chanas – Dariusz Kaszowski – Dawid Bręk, Kamil Chanas, Filip Małgorzaciak, Filip Struski, Jakub Dłuski – Biofarm Basket Poznań
Pogoń Prudnik (trener Tomasz Michalak): Kamil Chanas – Łukasz Grudniewski – Jan Grzeliński, Marek Zywert, Filip Struski, Marcin Kowalewski, Maciej Klima – Elektrobud-Investment ZB Pruszków
Zetkama Doral Nysa Kłodzko (trener Marcin Grygowicz): Dawid Bręk – Krzysztof Koziorowicz – Dawid Bręk, Kamil Chanas, Michael Hicks, Hubert Pabian, Adam Metelski – Jamalex Polonia 1912 Leszno
SKK Siedlce (trener Michał Spychała): Hubert Pabian – Dariusz Kaszowski – Dawid Bręk, Marek Zywert, Adam Kaczmarzyk, Hubert Pabian, Maciej Klima – KK Warszawa
KK Warszawa (trener Andrzej Kierlewicz): Hubert Pabian – Łukasz Grudniewski – Jakub Kobel, Marek Zywert, Filip Struski, Hubert Pabian, Damian Cechniak – Sokół Łańcut
Noteć Inowrocław (trener Marcin Grocki): Hubert Pabian – Dariusz Kaszowski – Paweł Dzierżak, Kamil Chanas, Adam Kaczmarzyk, Hubert Pabian, Łukasz Frąckiewicz – KK Warszawa

 

Na podstawie artykułu www.pzkosz.pl