FINAŁY NIE DLA NAS …

Zakończyły się rozgrywki na szczeblu centralnym naszej drużyny, która w obecnym sezonie dotarła aż do Półfinałów Mistrzostw Polski Młodzików. Nas zespół został sklasyfikowany na miejscach 9-12.

W dniach 15 – 17.05.2015 w Toruniu odbył się wspomniany turniej Półfinałowych, w którym udział wzięły następujące drużyny :
Jagiellonka Warszawa,
Twarde Pierniki Toruń,
MKKS Rybnik,
KS Spójnia Stargard Szczeciński.

Już w pierwszym dniu, przyszło nam zmierzyć się z faworytem tej grupy czyli z Jagiellonką Warszawa. Niestety po zaciętym boju oraz słabej grze w III kwarcie spotkania, co w meczu z takim przeciwnikiem nie może mieć miejsca, ponieśliśmy porażkę 58 – 64.
Punkty dla naszego zespołu zdobywali :
Pietruski 7, Gross 5, Resiak 2, De Weyher 13, Mucha 8, Dorosz 4,W kolejnym dniu nadszedł czas na zmierzenie się z najsłabszym zespołem tej grupy MKKS Rybnik. W tym meczu, nasi zawodnicy od pierwszych minut, chcieli pokazać swoją wyższość, wygrywając przez całe spotkanie dużą różnicą punktów, ostatecznie kończąc rywalizację wynikiem 70-30.
Punkty zdobywali :
Stańczyc 2, Górzyński 9, Pietruski 4, Gross 2, Resiak 3, Huk 25, Mucha 9, De Weyher 5, Dorosz 4, Litwin 3, Kiernicki 2.W niedzielę, 17 maja odbył się najważniejszy mecz w sezonie 2014/2015, być może również w całej dotychczasowej przygodzie z koszykówka dla tych młodych ludzi. Naszym przeciwnikiem był gospodarz turnieju – Twarde Pierniki Toruń. Fatalna pierwsza połowa, dużo niecelnych rzutów oraz nerwowych decyzji w ataku sprawiło, że w poczynania naszego zespołu wkradła się niepewność oraz strach, który paraliżował chłopców w kolejnych akcjach tej połowy. Po przerwie, zawodnicy Michała Trypucia, zapomnieli o wydarzeniach w pierwszej połowie i zmotywowani przystąpili do walki o awans do Finałów krajowych. Niestety w tym dniu, tylko w III kwarcie, postraszyliśmy rywali, w końcówce owej kwarty przegrywając już tylko dwoma punktami. Niestety dla nas, zawodnicy z Torunia, w IV kwarcie powrócili do swojej dobrej gry i rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść 61 – 46.
Stańczyc 2, Pietruski 3, Resiak 8, Huk 8, Mucha 16, De Weyher 5, Litwin 4.
Dziękujemy za wsparcie wszystkim, bardzo licznie przybyłym do Torunia rodzicom oraz znajomym. Z niecierpliwością czekamy na kolejny sezon !Mimo smutku oraz żalu, spowodowanym brakiem awansu do Turnieju Finałowego, miniony sezon należy uznać za niezwykle udany. Rocznik 2001, jako jedyny z naszego klubu, w obecnym sezonie awansował do rozgrywek szczebla centralnego oraz po raz pierwszy od 10 lat, awansował do półfinałów Mistrzostw Polski w kategorii Młodzików.