Aktualności

System i terminarz rozgrywek w nowym sezonie

Szesnaście drużyn zagra w sezonie 2015/2016 w rozgrywkach pierwszej ligi mężczyzn. Sezon zasadniczy rozpocznie się 26 września i potrwa do 3 kwietnia 2016 roku. Zwycięska drużyna uzyska prawo do gry w Ekstraklasie.

W rozgrywkach wezmą udział:

  • PTG Sokół (Łańcut) – PTG Sokół Łańcut
  • KKK MOSiR Krosno – Miasto Szkła Krosno
  • Legia Warszawa Sekcja Koszykówki SA – Legia Warszawa
  • KS Spójnia (Stargard Szczeciński) – KS Spójnia Stargard Szczeciński
  • MKS Znicz Basket (Pruszków) – MKS Znicz Basket Pruszków
  • KS Rosa-Sport (Radom) – ACK UTH Rosa Radom
  • GTK (Gliwice) – GTK Gliwice
  • Tyski Sport SA (Tychy) – GKS Tychy
  • KS Pogoń (Prudnik) – meritumkredyt Pogoń Prudnik
  • KK Astoria (Bydgoszcz) – Astoria Bydgoszcz
  • SKK (Siedlce) – SKK Siedlce
  • KSK (Inowrocław) – KSK Noteć Inowrocław
  • KKS Mickiewicz Katowice – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice
  • MKS Nysa Kłodzko – Zetkama Doral Nysa Kłodzko
  • Fundacja PBG Basket Junior (Przeźmierowo) – Biofarm Basket Poznań
  • Śląsk Wrocław Basketball SA – WKS Śląsk Wrocław

Rozgrywki będą prowadzone w dwóch etapach.

1. Etap
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż) – 30 spotkań.
Drużyny, które zajmą miejsca 1-8, będą uczestniczyć w Etapie 2 – play-off.
Drużyny, które zajmą miejsca 9-10, kończą rywalizację w sezonie po Etapie 1.
Drużyny, które zajmą miejsca 11-16, będą uczestniczyć w Etapie 2 – play-out.

2. Etap
I runda – ćwierćfinał – do trzech zwycięstw (2-2-1)
w parach 1-8, 2-7, 3-6, 4-5
Zwycięzcy grają w II rundzie – półfinał, pokonani zajmują miejsca 5-8 wg kolejności z Etapu 1.
II runda – półfinał – do trzech zwycięstw (2-2-1)
w parach 1/8 – 4/5 oraz 2/7 -3/6,
Zwycięzcy grają w III rundzie – finał, pokonani grają w III rundzie – o trzecie miejsce.
III runda – finał – do trzech zwycięstw (2-2-1)
Drużyna zwycięska uzyskuje prawo gry w Ekstraklasie Mężczyzn.
III runda – o trzecie miejsce – mecz i rewanż

2. Etap – play-out
O utrzymanie – do trzech zwycięstw (2-2-1)
w parach 11-16, 12-15, 13-14

Zwycięzcy zajmują miejsca 11-13 wg kolejności z Etapu 1, pokonani tracą prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn.

 TERMINARZ SPOTKAŃ KS SPÓJNI STARGARD W SEZONIE 2015/16

Nr kolejki Nr meczu Data Dzień tygodnia Godzina Nazwa drużyny  
1. 3. 26.09.2015 sobota ROSA RADOM wyjazd
2. 14. 03.10.2015 sobota 17.30 POGOŃ PRUDNIK dom
3. 20. 10.10.2015 sobota ASTORIA BYDGOSZCZ wyjazd
4. 29. 17.10.2015 sobota 17.30 DORAL NYSA KŁODZKA dom
5. 37. 21.10.2015 środa BIOFARM   POZNAŃ wyjazd
6. 44. 24.10.2015 sobota 17.00 LEGIA WARSZAWA dom
7. 54. 31.10.2015 sobota AZS MICKIEWICZ  KATOWICE wyjazd
8. 59. 08.11.2015  niedziela 19.00 GKS TYCHY dom
9. 71. 11.11.2015 środa ŚLĄSK WROCŁAW wyjazd
10. 74. 14.11.2015 sobota 17.00 MIASTO SZKŁA     KROSNO dom
11. 88. 21.11.2015 sobota ZNICZ BASKET     PRUSZKÓW wyjazd
12. 89. 28.11.2015 sobota SKK SIEDLCE wyjazd
13. 104. 05.12.2015 sobota 17.00 SOKÓŁ  ŁAŃCUT dom
14. 106. 12.12.2015 sobota NOTEĆ  INOWROCŁAW wyjazd
15. 119. 19.12.2015 sobota 17.00 GTK  GLIWICE     dom
16. 123. 02.01.2016 sobota 17.00 ROSA       RADOM dom
17 134. 09.01.2016 sobota POGOŃ   PRUDNIK wyjazd
18 140. 16.01.2016 sobota 17.00 ASTORIA   BYDGOSZCZ dom
19 149. 23.01.2016 sobota DORAL    NYSA KŁODZKA wyjazd
20 157. 27.01.2016 środa 18.00 BIOFARM   POZNAŃ dom
21 164. 30.01.2016 sobota LEGIA        WARSZAWA wyjazd
22 174. 06.02.2016 sobota 17.00 A Z S MICKIEWICZ  KATOWICE dom
23 179. 13.02.2016 sobota G K S         TYCHY wyjazd
24 191. 17.02.2016 środa 18.00 ŚLĄSK     WROCŁAW dom
25 194. 20.02.2016 sobota MIASTO SZKŁA     KROSNO wyjazd
26 208. 27.02.2016 sobota 17.00 ZNICZ BASKET     PRUSZKÓW dom
27 209. 05.03.2016 sobota 17.00 S K K        SIEDLCE dom
28 224. 12.03.2016 sobota SOKÓŁ    ŁAŃCUT wyjazd
29 226. 19.03.2016 sobota 17.00 NOTEĆ     INOWROCŁAW dom
30 239. 03.04.2016 sobota G T K        GLIWICE wyjazd

 

Terminarz play-off

  • I RUNDA: 09.04.2016, 10.04.2016, 16.04.2016, 17.04.2016, 20.04.2016
  • II RUNDA: 23.04.2016, 24.04.2016, 30.04.2016, 01.05.2016, 04.05.2016
  • III RUNDA: 07.05.2016, 108.05.2016, 14.05.2016, 15.05.2016, 18.05.2016
  • O 3 miejsce (mecz i rewanż) 07.05.2016,14.05.2016
  • O utrzymanie 09.04.2016;10.04.2016;16.04.2016;17.04.2016;20.04.2016