Jak w ostatnim miesiącu radzą sobie nasi byli zawodnicy?

Jaylen Hayes

po opuszczeniu Stargardu przeniósł się do Wielkiej Brytanii, gdzie dołączył do zespołu Chesire Phoenix. Zagrał w dwunastu meczach, wychodząc w każdym w pierwszej piątce. Jego średnie to 14,8 pkt., 5,2 zb., 1,4 as., 1,3 prz. W ostatnim meczu przeciwko Leicester Riders zdobył 23 punkty, zebrał 4 piłki, ale jego drużyna przegrała 88:94. Obecnie Chesire Phoenix zajmuje siódmą pozycję w BBL (na 12 drużyn).

Albert Owens

zakończył koszykarską karierę, wrócił do USA.

Byron Wesley

po zakończeniu tryoutu w Spójni , przeniósł się do Izraela, do zespołu Hapoel Kfar Saba Shalom, który występuje w drugiej lidze. Jego zespół zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, z bilansem 4-22. W ostatnim, przegranym meczu Byron zdobył 28 punktów, zebrał 6 piłek. Średnio Byron zdobywa w rozgrywkach 20,7 punktu na mecz, będąc czwartym strzelcem ligi.

Nicholas Madray

po rozwiązaniu kontraktu, przymierzany był do kilku zespołów pierwszoligowych w Polsce, ale ostatecznie udał się do Anglii. W barwach ekstraklasowego One Health Sharsk Sheffield rozegrał 3 mecze, notując średnio 3,33 pkt., 1,33 zb. w 10 minut spędzonych na parkiecie. Następnie przeniósł się do Hiszpanii do zespołu, Isover Basket Azuqueca, który występuje w trzeciej lidze – Leb Silver. W siedmiu meczach średnio zdobywa 6,9 punktu, 2,3 zbiórki w 14 minut spędzonych na parkiecie. Jego zespół zajmuje 10 pozycję w tabeli konferencji wschodniej z bilansem 13-16.

Anthony Hickey

po rozwiązaniu kontraktu ze Spójnią wrócił do Grecji, do zespołu, w którym występował w poprzednim sezonie Rethymno Cretan Kings. W dziewięciu dotychczas rozegranych meczach „Antoś” średnio zdobywa 11,7 pkt., 4,9 as., 3,0, 3 zb w 30 minut. Jego zespół plasuje się na 13 miejscu w tabeli z bilansem 5 zwycięstw, 18 porażek. Po serii słabszych spotkań Anthony zagrał bardz dobre spotkanie przeciwko bezpośredniemu kandydatowi do spadku – Kolossos H Hotel (byłej drużynie Tweetiego Cartera) notując triple double – 14 pkt, 16 as, 10 zb.