KOMUNIKAT KOŃCOWY XXI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU KOSZYKÓWKI KADETÓW

KOMUNIKAT KOŃCOWY

XXI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU KOSZYKÓWKI KADETÓW ROCZNIK 2002

O PUCHAR PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

w dniach 11-13.11.2016r. w Stargardzie


Organizatorzy
  • MKS Hetman przy Młodzieżowym Ośrodku Sportowym
  • Gimnazjum nr 4
  • KS Spójnia Stargard
 MIEJSCA ROZGRYWANIA MECZÓW:
  • Hala OSiR ul. Pierwszej Brygady 1
  • Zespół Szkół nr 2 w Stargardzie ul. Osiedle Zachód B 15/A
  • Zespół Szkół Budowlano – Technicznych ul. Pierwszej Brygady 35

PODZIAŁ NA GRUPY
  • GRUPA A
    1. UKS Chromik Żary
    2. Akademia Koszykówki Olsztyn
    3. KS Spójnia-Gimnazjum nr 4 Stargard I zespół
  • GRUPA B
    1. UKS Chromik Żary
    2. Akademia Koszykówki Olsztyn
    3. KS Spójnia-Gimnazjum nr 4 Stargard I zespół
  • GRUPA C
    1. PKK Żubry Białystok
    2. UKS Kasprowiczanka Ostrów
    3. KK Wilki Morskie Szczecin
  • GRUPA D
    1. MKS Dąbrowa Górnicza
    2. MKK Pyra Poznań
    3. KS Spójnia-Gimnazjum nr 4 Stargard rocz.2003 II zespół

PIĄTEK 11.11.2016 r. – ELIMINACJE

  • MECZE ROZGRYWANE NA HALI MIEJSKIEJ ul. Pierwszej Brygady
    • KS Spójnia-Gimnazjum nr 4 I zespół – Akademia Koszykówki Olsztyn      61:31
    • KS Spójnia-Gimnazjum nr 4 II zespół- MKS Dąbrowa Górnicza                 13:97
    • PKK Żubry Białystok -KK Wilki Morskie Szczecin                                       45:37
    • MKS Novum Bydgoszcz – KS Rosa Sport Radom                                     54:49
    • KS Spójnia Gimnazjum nr 4 II – MKK Pyra Poznań                                   22:93
    • UKS Nobliści Wielichowo – KS Rosa Sport Radom                                   42:53
    • UKS Kasprowiczanka Ostrów – PKK Żubry Białystok                                46:61
    • UKS Chromik Żary – Akademia Koszykówki Olsztyn                              55:43
    • UKS Kasprowiczanka Ostrów – KK Wilki Morskie Szczecin                    61:52
    • KS Spójnia Gimnazjum nr 4 I –UKS Chromik Żary                                  67:41
    • MKS Dąbowa Górnicza – MKK Pyra Poznań                                           98:45
    • MKS Novum Bydgoszcz – UKS Nobliści Wielichowo                               74:36

Tabela GRUPY A

STARGARD I
ŻARY
Olsztyn
Punkty
Miejsce
STARGARD I
67:41
61:31
4
I
Żary
41:67
55:43
3
II
Olsztyn
31:61
43:55
2
III

 

Tabela GRUPY B

BYDGOSZCZ
RADOM
WIELICHOWO
PUNKTY
MIEJSCE
BYDGOSZCZ
54:49
74:36
4
I
RADOM
49:54
53:42
3
II
WIELICHOWO
36:74
42:53
2
III

 

Tabela GRUPY C

BIAŁYSTOK
OSTRÓW
SZCZECIN
PUNKTY
MIEJSCE
BIAŁYSTOK
61:46
45:37
4
I
OSTRÓW
46:61
61:52
3
II
SZCZECIN
37:45
52:61
2
III

 

Tabela GRUPY D

DĄBROWA
GÓRNICZA
POZNAŃ
STARGARD II
PUNKTY
MIEJSCE
DĄBROWA GÓRNICZA
98:45
97:13
4
I
POZNAŃ
45:98
93:22
3
II
STARGARD II
13:97
22:93
2
III

 

ĆWIERĆFINAŁY I PÓŁFINAŁY

SOBOTA 12.11.2016 r..

  • B3 – D3 Wielichowo-Stargard II                                                                             78:11
  • pokonany A1 – C2 – pokonany C1 – A2  Ostrów-Żary                                            52:26
  • C3 – D3 Szczecin – Stargard II                                                                              73:18
  • Półfinał 1: zwycięzca A1 – C2 – zwycięzca C1 – A2 Stargard I – Białystok            72:38
  • B1 – D2 Bydgoszcz – Poznań                                                                                59:46
  • D1 – B2 Dąbrowa Górnicza-Radom                                                                       67:38
  • A3 – C3 Olsztyn – Szczecin                                                                                   42:61
  • pokonany B1 – D2 – pokonany D1 – B2 Poznań-Radom                                        52:48
  • A3 – B3 Olsztyn – Wielichowo                                                                                42:53
  • Półfinał 2: Zwycięzca B1 – D2 – zwycięzca D1 – B2
  • Bydgoszcz – Dąbrowa Górnicza                                                                             52:75
  • A1 – C2  Stargard I – Ostrów Wlkp.                                                                         56:34
  • C1 – A2  Białystok – Żary                                                                                         38:36

 

FINAŁY

NIEDZIELA 13.11.2016

  • A3 – D3  Olsztyn – Stargard II                                              80:14
  • B3 – C3 Wielichowo-Szczecin                                              38:63
  • mecz o 7 miejsce  Żary – Radom                                         55:61
  • mecz o 5 miejsce   Poznań – Ostrów Wlkp.                         43:59

 

Mecz o 3 miejsce   Bydgoszcz – Białystok                           46:47

FINAŁ  Stargard I – Dąbrowa Górnicza                                 50:62


 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

  • MKS DĄBROWA GÓRNICZA – TRENER MARZENA RUDOLF
  • KS SPÓJNIA-GIMNAZJUM 4 I – TRENER PRZEMYSŁAW MARDOSIEWICZ
  • PKK ŻUBRY BIAŁYSTOK – TRENER BOGUSŁAW BOBKA
  • MKS NOVUM BYDGOSZCZ – TRENER MACIEJ KULCZYK
  • MKS KASPROWICZANKA OSTRÓW – TRENER KONRAD EWIAK
  • MKK PYRA POZNAŃ – TRENER KATARZYNA TOMCZAK
  • KS ROSA RADOM – TRENER JACEK SPYT
  • UKS CHROMIK ŻARY – TRENER K.KAMIŃSKI
  • KK WILKI MORSKIE SZCZECIN        – TRENER MICHAŁ BARTNIK
  • UKS NOBLIŚCI WIELICHOWO – TRENER DOMINIK MAJCHRZAK
  • AKADEMIA KOSZYKÓWKI OLSZTYN TRENER ŁUKASZ MUSZYŃSKI
  • KS SPÓJNIA-GIMNAZJUM NR 4 II – TRENER MIECZYSŁAW MAJOR

Pierwsza „piątka turnieju”

  • Dawid Orłowski         – MKS Dąbrowa Górnicza
  • Patryk Zając               –  KS Spójnia-Gimnazjum nr 4 I
  • Paweł Trypus             –  PKK Żubry Białystok
  • Dominik Nanuś          –  MKS Dąbrowa Górnicza
  • Bogusz Białecki         –  MKS Novum Bydgoszcz

Druga „piątka turnieju”

  • Kacper Marchewka             – UKS Kasprowiczanka Ostrów
  • Filip Dominiak                     – MKK Pyra Poznań
  • Norbert  Maciejak               – UKS Żary Chromik
  • Krystian Okrutny                –  KS Rosa Sport  Radom
  • Maksymilian Prędkiewicz  – KK Wilki Morskie Szczecin

Zawodnicy wyróżnieni przez trenerów:

  1-Dawid Ardeli                    – UKS Chromik Żary
         2-Jakub Żurawek                – Akademia Koszykówki Olsztyn
         3-Oliwer Korolczuk            – KS Spójnia-Gimnazjum nr 4 I
         4-Bogusz Białecki               – MKS Novum Bydgoszcz
         5-Damian Różański            – KS Rosa Sport Radom
         6-Wojciech Ruta                 – UKS Nobliści Wielichowo
         7-Szymon Boboryko          – PKK Żubry Białystok
         8-Nikodem Suski                 – UKS Kasprowiczanka Ostrów
         9-Julian Papież                   – KK Wilki Morskie Szczecin
         10-Bartosz Chodukiewicz  – MKS Dąbrowa Górnicza
         11-Kacper Kaczmarek      – MKK Pyra Poznań
         12-Bartosz Jastrzębski       – KS Spójnia-Gimnazjum nr 4 II

Najlepszy zawodnik

  • Patryk Zapert        – MKS Dąbrowa Górnicza

Król Strzelców

  • Szymon Szmit        -KS Spójnia-Gimnazjum nr 4 I zespół   99 pkt.

Puchar Fair Play

  • KS Spójnia-Gimnazjum nr 4 II zespół rocz.2003

Organizatorzy wyróżnili zespół, który popełnił jak najmniejszą ilość przewinień. Zwycięstwo to bardzo ważna spraw, ale jeszcze ważniejszą jest sposób, w jaki je się osiąga.

W turnieju rozegrano łącznie 30 meczów

Uroczystości otwarcia turnieju uświetnił zespół RUPAKI z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie i pary taneczne z Gimnazjum nr 4 w Stargardzie.

Ze sportowym pozdrowieniem

Organizatorzy