Najbliższe spotkanie:PGE Spójnia Stargard – BM Slam Stal Ostrów Wlkp./17.11.2019 (niedziela) 0:00/Hala OSiR Stargard

KOMUNIKAT WYDZIAŁU ROZGRYWEK dot. system i terminarz rozgrywek 1 Ligi Mężczyzn w sezonie 2016/17

Wydział Rozgrywek Departamentu Sportu PZKosz podaje system i  terminarz rozgrywek 1 Ligi Mężczyzn w sezonie 2016/2017.

1. W rozgrywkach biorą udział:  (podano nazwę klubu – nazwę drużyny)  

  • PTG Sokół (Łańcut) – PTG Sokół Łańcut
  • Legia Warszawa SK SA – Legia Warszawa
  • KS Spójnia (Stargard) – KS Spójnia Stargard
  • MKS Znicz Basket (Pruszków) – MKS Znicz Basket Pruszków
  • KS Rosa-Sport (Radom) – ACK UTH Rosa Radom
  • GTK (Gliwice) – GTK Gliwice
  • Tyski Sport SA (Tychy) – GKS Tychy
  • KS Pogoń (Prudnik) – meritumkredyt Pogoń Prudnik
  • KK Astoria (Bydgoszcz) – Astoria Bydgoszcz
  • SKK (Siedlce) – SKK Siedlce
  • KSK (Inowrocław) – KSK Noteć Inowrocław
  • MKS Nysa Kłodzko – Zetkama Doral Nysa Kłodzko
  • Fundacja PBG Basket Junior (Wysogotowo) – Biofarm Basket Poznań
  • KK Polonia 1912 (Leszno) – Jamalex Polonia 1912 Leszno
  • KS AGH (Kraków) – AZS AGH Kraków
  • MUKS Kotwica 50 (Kołobrzeg) – Kotwica Kołobrzeg

2. System rozgrywek
W rozgrywkach bierze udział 16 zespołów. Rozgrywki będą prowadzone w dwóch etapach.

  • ETAP 1 Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Drużyny, które zajmą miejsca 1-8, będą uczestniczyć w Etapie 2 – play-off. Drużyny, które zajmą miejsca 9-10, kończą rywalizację w sezonie po Etapie 1. Drużyny, które zajmą miejsca 11-16, będą uczestniczyć w Etapie 2 – play-out.
  • ETAP 2 – PLAY-OFF
    • I runda – ćwierćfinał – do trzech zwycięstw (2-2-1) w parach 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 Zwycięzcy grają w II rundzie – półfinał, pokonani zajmują miejsca 5-8 wg kolejności z Etapu 1.
    • II runda – półfinał – do trzech zwycięstw (2-2-1) w parach 1/8 – 4/5 oraz 2/7 -3/6, Zwycięzcy grają w III rundzie – finał, pokonani grają w III rundzie – o trzecie miejsce.
    • III runda – finał – do trzech zwycięstw (2-2-1) Drużyna zwycięska uzyskuje prawo gry w Ekstraklasie Mężczyzn.
      III runda – o trzecie miejsce – mecz i rewanż
  • ETAP 2 – PLAY-OUT O utrzymanie – do trzech zwycięstw (2-2-1) w parach 11-16, 12-15, 13-14 Zwycięzcy zajmują miejsca 11-13 wg kolejności z Etapu 1, pokonani zajmują miejsca 14-16 wg kolejności z Etapu 1 i tracą prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn.

 

ETAP 2 – PLAY-OFF

  • I runda – ćwierćfinał – do trzech zwycięstw (2-2-1) mecze 1 – 8 kwietnia (sobota) mecze 2 – 9 kwietnia (niedziela) mecze 3 – 22 kwietnia (sobota) mecze 4 – 23 kwietnia (niedziela) mecze 5 – 26 kwietnia (środa)
  • II runda – półfinał – do trzech zwycięstw (2-2-1) mecze 1 – 29 kwietnia (sobota) mecze 2 – 30 kwietnia (niedziela) mecze 3 – 6 maja (sobota) mecze 4 – 7 maja (niedziela) mecze 5 – 10 maja (środa)
  • III runda – finał – do trzech zwycięstw (2-2-1) mecz 1 – 13 maja (sobota) mecz 2 – 14 maja (niedziela) mecz 3 – 20 maja (sobota) mecz 4 – 21 maja (niedziela) mecz 5 – 24 maja (środa)
  • III runda – o trzecie miejsce – mecz i rewanż mecz 1 – 13 maja (sobota) mecz 2 – 20 maja (sobota)

 

ETAP 2 – PLAY-OUT

  • O utrzymanie – do trzech zwycięstw (2-2-1) mecze 1 – 8 kwietnia (sobota) mecze 2 – 9 kwietnia (niedziela) mecze 3 – 22 kwietnia (sobota) mecze 4 – 23 kwietnia (niedziela) mecze 5 – 26 kwietnia (środa)