Lider tabeli poza naszym zasięgiem

W niedzielę 16 grudnia na własnej hali podejmowaliśmy aktualnego lidera tabeli Energa Basket Ligi – Stelmet Enea BC Zielona Góra. Po 14 latach na hale Spójni wrócił wychowanek naszego klubu Adam Hrycaniuk. Grający dla drużyny gości podkoszowy zanotował double-double zdobywając 12 punktów i 11 zbiórek. Gra naszych zawodników, choć lepsza niż w zeszłotygodniowym meczu, nie wystarczyła na silnego przeciwnika. Pierwsze dwie kwarty to wyraźna dominacja Stelmetu. Przegrywamy je 9:21 i 15:24 grając na bardzo niskiej skuteczności ( 1 na 13 z dystansu). Trzecia kwarta to przebudzenie naszego zespołu. Parę ładnych akcji i kontr zakończonych pewnymi punktami rozruszało stargardzką publiczność i pomimo nadal pewnego prowadzenia gości wygrywamy tą część 23:18. Czwarta kwarta to już jednak ponownie pokaz wyższości rywala. Skuteczność rzutów z dystansu pozostała na niskim poziomie 4/24 16.7%. Wyraźnie też odstawaliśmy w ilości asyst (8 do 19). Najwięcj punktów zdobył Anthony Hickey – 15, dokładając do tego 5 asyst. 13 oczek dołożył Norbertas Giga.  Stelmet Enea BC pewnie zwyciężył 85:59.

Anthony Hickey 15, Norbertas Giga 13, Marcin Dymała 7, Wojciech Fraś 6, Shane Richards 6, Piotr Pamuła 4, Nick Madray 3, Hubert Pabian 3, Dawid Bręk 2.