14 zwycięstwo w sezonie! Pokonujemy Anwil Włocławek.

W 28 meczu sezonu biało-bordowi odnieśli 14 zwycięstwo pokonując na własnym parkiecie drużynę Anwilu Włocławek.

Zespół z Włocławka przyjechał do Stargardu już praktycznie bez szans na zdobycie miejsca w czołowej ósemce i do tego w mocno okrojonym kontuzjami składzie, czego jednak nie było widać na początku meczu. Podopieczni trenera Frasunkiewicza głównie za sprawą Radicia i Mielczarka zbudowali kilku punktową przewagę nad PGE Spójnią. Nasi zawodnicy nie mogli się wstrzelić, a i konstruowanie akcji przychodziło nam z trudnością. Za poprawę tego stanu rzeczy wziął się Nick Faust. Trzy jego akcje zakończone punktami zbliżyły nas do rywala na zaledwie jeden punkt straty (16:17) po pierwszej kwarcie. Pierwsza połowa drugiej odsłony niewiele zmieniła na boisku. W Anwilu punktowali Radić i Jarrells cały czas utrzymując swoją drużynę na małym prowadzeniu. Końcówka odsłony należała jednak do biało-bordowych. Do remisu doprowadził Mateusz Kostrzewski, a na prowadzenie wyprowadził nas Jay Threatt. Biało-bordowi zakończyli kwartę serią 15:0 i na przerwę schodzili przy wyniku 39:27.

Gdy wydawało się, że PGE Spójnia Stargard przejęła inicjatywę w meczu za sprawą Washingtona i ponownie Radicia włocławianie odrobili znaczną część strat. Przewagę dla biało-bordowych utrzymywali jednak aktywni w tej kwarcie Raymond Cowels III i Omari Gudul. Końcówka należała jednak do Anwilu, który wrócił do meczu doprowadzając do remisu. Ostatnia akcja tej części należała do Nicka Fausta, który trafił z faulem dając biało-bordowym 3 punktowe prowadzenie przed ostatnią odsłoną. W czwartej kwarcie biało-bordowi kontrolowali przebieg spotkania. pomimo kilku nieudanych akcji cały czas utrzymywaliśmy kilku punktowe prowadzenie, a po akcjach Filipa Matczaka i trójce Kacpra Młynarskiego zbudowaliśmy bezpieczną przewagę, którą utrzymaliśmy do końca spotkania wygrywając ostatecznie 77:67 i odnosząc 14 zwycięstwo, które bardzo przybliża nas do celu jakim jest Play-off i walka o jak najwyższe miejsce w lidze.

PGE Spójnia: Nick Faust 19, Baylee Steele 12, Omari Gudul 11, Filip Matczak 9, Jay Threatt 8, Mateusz Kostrzewski 7, Kacper Młynarski 6, Raymond Cowels III 5, Francis Han 0.

Anwil: James Washington 19, Ivica Radić 17, Artur Mielczarek 12, Curtis Jerrells 9, Damian Janiak 5, Przemysław Zamojski 5, Rafał Komenda 0, Wojciech Tomaszewski 0.