Dziś PGE Spójnia Stargard – Hydrotruck Radom

Przed nami 11 kolejka Energa Basket Ligi. Tym razem to zespół gości – Hydrotruck Radom – wraca po przymusowej przerwie spowodowanej koronawirusem. Biało-bordowi po ostatniej przegranej z Enea Astoria Bydgoszcz, która doprowadziła do zmiany trenera, będą starali się wrócić na ścieżkę zwycięstw.

Obie drużyny mają obecnie identyczny bilans w lidze. Na osiem rozegranych spotkań to dwie wygrane i 6 porażek. Radomianie wygrali z Polskim Cukrem Toruń oraz MKSem Dąbrowa Górnicza. Musieli uznać wyższość Legii Warszawa, Polpharmy Starogard Gdański, Arged BM Slam Stali Ostrów , Pszczółki Start Lublin, Enei Astorii Bydgoszcz i Trefla Sopot. Ofensywą podopiecznych Roberta Witki są głównie dwaj amerykanie: rozgrywający Nickolas Neal i rzucający Dayon Griffin wspierani przez Filipa Zegzułe. Pierwszy z nich rzuca średnio 17,5 punktu na mecz (8 miejsce w lidze) przy skuteczności 42,4% zza łuku i aż 90,9% z linii rzutów wolnych.

Stargardzianie statystycznie rzucają średnio o 0.9% punktu więcej na mecz (75.9 – 75.0). Hydrotruck Radom lepiej prezentuje się w celności za 2 (44.3% PGE Spójnia – 45.5% Hydrotruck Radom), a także z linii rzutów osobistych (64.1% – 70.1%). Notują także nieznacznie więcej zbiórek i asyst, a także strat. Procent skuteczności rzutów zza łuku jest po stronie biało-bordowych (33.7 – 32.4) jednak to goście oddają ich średnio o 10 więcej, co przekłada się na niemal 3 (7.0 – 9,8) trójki więcej trafione w meczu.

Dziś powalczymy zatem ponownie o powrót na ścieżkę zwycięstw. W meczu w roli pierwszego trenera zadebiutuje Maciej Raczyński. Czy uda mu się w tak krótkim czasie zmotywować zawodników i odmienić styl gry zespołu? Mecz rozpocznie się o godzinie 20:00. Transmisja na platformie emocje.tv.

Dla karnetowiczów przygotowaliśmy możliwość bezpłatnego oglądania transmisji. Szczegóły na stronie https://spojniastargard.com/mecz-w-emocje-tv-instrukcja/

Na mecz zaprasza Pomorze Zachodnie

Wspierają nas:

Skip to content