Bij mistrza

Dziś o 16:00 podejmujemy aktualnego Mistrza Polski i niekwestionowanego lidera tabeli tegorocznego sezonu Energa basket Ligi, zespół Enei Zastal BC Zielona Góra. Transmisja na platformie emocje.tv

Zielonogórzanie na 24 rozegrane spotkania jako zwycięzcy schodzili aż 22 krotnie. Przegrali tylko z Polskim Cukrem Toruń i drużyną WKSu Śląska Wrocław. Pomimo napiętego kalendarza  – przez grę w lidze VTB podopieczn –  Żana Tabaka odprawiają niemal wszystkich rywali sporą różnica punktów, sami rzucając blisko 100 punktów na mecz (średnia 94.4) przy skuteczności za 2 punkty wynoszącej 58.6% (blisko o 10% więcej od biało-bordowych). Oddają przy tym sporo bo aż średnio 32 rzuty zza łuku trafiając 38.9% z nich, co daje o 9 więcej wykonywanych rzutów od naszej drużyny przy skuteczności większej o 3.7%. Pozostałe statystyki obu drużyn wyglądają podobnie. Biało-bordowi nieco lepiej prezentują się  przy skuteczności z linii rzutów osobistych (71.6 – 71.1) oraz w zbiórkach (38.39 – 37.96). Zespół z Zielonej Góry natomiast lepiej dzieli się piłką (18.2-24.3), popełnia też średnio o jedną stratę w meczu mniej i przechwytuje o 2 piłki więcej.

Enea Zastal BC Zielona Góra pomimo drobnych problemów kadrowych (odejście Ponitki) to drużyna niemal kompletna i dobrze zbilansowana. Liderem zespołu jest Gabriel Lundberg, który notuje 17.3 punktów w meczu i rozdaje ponad 6 asyst. Pod tablicami rządzi Geoffrey Groselle, drugi najlepiej punktujący drużyny z Zielonej Góry. Zawodnik rzuca blisko 17 punktów na mecz (wszystkie blisko obręczy)  z doskonałą skutecznością 62.9%. Dokłada do tego 8.3 zbiórki. Dobre zmiany dają Rolands Freimanis, Janis Berzins, Kris Richard, Cecil Williams czy też Polscy zawodnicy Łukasz Koszarek i Filip Put.

Dzisiejszy mecz Zastalu będzie jego trzecim w tygodniu. W poniedziałek w lidze VTB odnieśli historyczne zwycięstwo nad CSKA Moskwa. W środę pokonali Hydrotruck Radom, a dziś biało-bordowi spróbują wyrwać im zwycięstwo. Będzie niezwykle trudno ale już w przeszłości udowodniliśmy jako zespół, że potrafimy takie spotkania („bij mistrza”) wygrywać.

Zapraszamy na transmisję od godziny 16:00 na platformie emocje.tv.

Podobnie jak w przypadku poprzedniego meczu rozgrywanego w Stargardzie pokazywanego na platformie Emocje.tv przygotowaliśmy dla posiadaczy karnetów bezpłatny dostęp do piątkowego meczu PGE Spójnia Stargard – Enea Zastal BC Zielona Góra.

Szczegóły w linku poniżej.

Dostęp do Emocje.tv dla naszych kibiców

Wspierają nas:

Skip to content