Czas na derby! PGE Spójnia gra w Szczecinie

1 kwietnia w Netto Arenie Szczecin, w meczu 26 kolejki Orlen Basket Ligi, King Szczecin podejmie PGE Spójnię Stargard.

Na takie mecze nikogo nie trzeba specjalnie zapraszać. Rywalizacja derbowa zawsze elektryzuje kibiców w Stargardzie i Szczecinie. Jesteśmy przekonani, że w świąteczny poniedziałek w Netto Arenie Szczecin stawi się liczna grupa fanów PGE Spójni. A ich doping pomoże stargardzkiemu zespołowi. Szykują się wielkie emocje.

Oba kluby są na zwycięskiej ścieżce. Stargardzki zespół wygrał ostatnie dwa spotkania, przed świętami w ważnym meczu wysoko ogrywając Śląsk Wrocław. Szczecińska drużyna wygrała osiem ostatnich spotkań. PGE Spójnia ma czternaście zwycięstw, King siedemnaście.

W szczecińskim klubie nie ma jednego czy dwóch zawodników, którzy decydują o obliczu zespołu. Aż siedmiu zawodników ma średnią punktów co najmniej 10. To sprawia, że trzeba znaleźć sposób na zespołową grę Kinga. Ograniczenie poczynań boiskowych jednego czy dwóch graczy może nie wystarczyć. Ale stargardzki klub nie pierwszy raz mierzyć się będzie z takim przeciwnikiem. Na mecz ze Śląskiem także trzeba było przygotować się na rywalizowanie z całą grupę solidnych zawodników i skończyło się to bardzo dobrze dla PGE Spójni.

Porównując statystyki drużynowe, King ma lepszą skuteczność rzutową, przy czym tylko w trójkach jest ona wyraźniejsza. Natomiast PGE Spójnia dużo lepiej radzi sobie pod koszami. Stargardzki zespół ma 978 zbiórek, a szczeciński 866. PGE Spójnia notuje więcej bloków (93-63), a mniej asyst (444-505) i przechwytów (158-200).

Spotkanie derbowe rozegrane zostanie w poniedziałek wielkanocny, 1 kwietnia. Początek meczu w Netto Arenie Szczecin o godzinie 17.30.

Wspierają nas:

Skip to content