Czas na derby. Po zwycięstwo do Szczecina

W siódmej kolejce Energa Basket Ligi dojdzie do pojedynku zachodniopomorskich klubów. PGE Spójnia Stargard zagra z Kingiem Szczecin na jego terenie.

Nic nie elektryzuje bardziej kibiców, jak mecze derbowe. Przed nami takie właśnie starcie. Pierwsze w sezonie 2022/2023 spotkanie PGE Spójni Stargard i Kinga Szczecin odbędzie się w niedzielę, 6 listopada w Netto Arenie Szczecin.
Do obejrzenia tego meczu nikogo nie trzeba zapraszać. Emocje gwarantowane. PGE Spójnia jedzie do Szczecina przełamać się w derbach. Od powrotu stargardzkiego zespołu do ekstraklasy rozegranych zostało siedem takich spotkań i wszystkie były wygrane przez szczeciński klub. Czas zmienić zwycięzcę!

W tym sezonie oba zespoły mają po trzy zwycięstwa i trzy porażki. Oba wygrywały i przegrywały zarówno na swoim terenie, jak i na parkietach rywali. Porównując statystki po sześciu seriach spotkań, PGE Spójnia lepiej wypada w zbiórkach (średnia 37 do 34,8) i przechwytach (śr. 7,7 do 4,5), a gorzej w skuteczności rzutów (za 1 pkt 65 procent, za 2 pkt 46,5 proc., za 3 pkt 30,6 proc. do 70,2 proc., 55,7 proc., 39 proc.). PGE Spójnia mniej punktów zdobywa (429 do 486), ale i mniej pozwala rzucać swoim przeciwnikom (473 do 504). Solidna obrona poparta przewagą w walce podkoszowej może być kluczem do zwycięstwa stargardzkiego klubu.

Niedzielne derby będą szczególne dla Pawła Kikowskiego. Koszykarz PGE Spójni rozpoczynał karierę w Kołobrzegu, ale ostatnich siedem sezonów spędził w klubie ze Szczecina. W tym sezonie jest w stargardzkiej drużynie i kto, jak nie on, najlepiej wie, jak ograć Kinga w derbach.

To będzie też wyjąrkowe spotkanie dla dwóch zawodników szczecińskiego zespołu. W Kingu grają Filip Matczak i Mateusz Kostrzewski. Pierwszy z nich grał w PGE SPójni w sezonie 2020/2021, drugi w latach 2019-2021.

Początek niedzielnych derbów w Netto Arenie Szczecin o godzinie 17.30. Pewne są nie tylko emocje. Także to, że na trybunach szczecińskiej hali zasiądzie liczna grupa stargardzkich kibiców i gorąco będzie dopingować PGE Spójnię. Kto nie może być 6 listopada w Netto Arenie, może obejrzeć telewizyjną transmisję derbów w Polsacie Sport Extra.

Wspierają nas: