Czas na pierwszy wyjazd. O zwycięstwo powalczymy z Polpharmą

W drugiej kolejce Energa Basket Ligi PGE Spójnia Stargard zagra 7 października w Starogardzie Gdańskim z Polpharmą. Jedna z tych drużyn odniesie pierwsze zwycięstwo. Liczymy, że będzie to nasz zespół.

PGE Spójnia i Polpharma przegrały mecze inauguracyjne. Oba zespoły grały jednak z faworytami. My z Asseco Arką Gdynia, a nasz najbliższy przeciwnik z Anwilem Włocławek. PGE Spójnia bardziej powalczyła. Przegrała 65:76. Polpharma została pokonana wysoko 72:110.

Na pewno nasz zespół musi uważać na trzech zawodników Polpharmy, którzy byli najskuteczniejsi przeciwko Anwilowi. To amerykański rozgrywający Kamau Stokes (rzucił 25 punktów, miał 8 asyst i 5 zbiórek), środkowy ze Szwecji Carl Engstrom (12 pkt, 7 zbiórek) i polski skrzydłowy Maciej Bojanowski (12 pkt, 7 asyst, 5 zbiórek).

Na tle kolegów z zespołu wypadli naprawdę dobrze. O wiele lepiej niż Isaiah Wilkins (4 pkt, 4 zbiórki), Darnell Edge (2 pkt, 2 zbiórki) i Brett Prahl (1 pkt, 1 asysta). Tak jak kibice Polpharmy liczą na lepszą grę tej trójki Amerykanów, tak fani PGE Spójni czekają na skuteczniejszą grę Raymonda Cowelsa. Amerykanin wie jak zdobywać punkty, ale w meczu z Arką tego nie udowodnił. Rzucił 4 punkty, trafiając dwa z siedmiu rzutów z gry. Nie trafił żadnej trójki, a jest niezłym strzelcem z dystansu. Jeśli złapie właściwy rytm gry, powinien być znaczącą postacią w naszej drużynie. Oby nastąpiło to już w najbliższy poniedziałek, w Starogardzie Gdańskim.

Szukać formy nie musi Litwin Jokubas Gintvainis, który na inaugurację rzucił 19 punktów, miał 4 asysty i 3 zbiórki. Swoje powinien też zrobić Mateusz Kostrzewski (9 pkt i 8 zbiórek z Arką) i Justin Tuoyo (14 pkt, 4 zbiórki). Jeśli utrzymają dobrą dyspozycję, a do tego także inni nasi zawodnicy zagrają na miarę swoich możliwości, będzie można powalczyć w poniedziałek o zwycięstwo.

Kilku koszykarzy PGE Spójni doskonale zna Polpharmę. W sezonie 2011/2012 w klubie ze Starogardu Gdańskiego występował Tomasz Śnieg (35 meczów, średnie 22 minuty gry, 7,7 pkt i 2,7 asyst). Graczem tego zespołu w sezonie 2014/2015 był Bartosz Bochno (29 spotkań, średnie 25 minut gry, 8,6 pkt, 1,7 zbiórki i 1,2 asysty). Dwa sezony w Polpharmie spędził Adam Brenk, który grał w tym klubie w latach 2017-2019 (pierwszy sezon 7 ligowych meczów, średnie 9,5 minut gry, 1 pkt, 1 asysta, drugi sezon 24 spotkania, średnie 9 minut gry, 2 sek., 1,6 pkt, 0,9 zbiórki).

Spotkanie Polpharmy Starogard Gdański i PGE Spójni Stargard rozegrane zostanie w poniedziałek, 7 października o godzinie 19.

Wspierają nas:

Skip to content