Czas na rewanże. PGE Spójnia zagra w Gdyni

W Energa Basket Lidze rozpoczyna się runda rewanżowa. W szesnastej serii spotkań PGE Spójnia Stargard 10 stycznia zmierzy się na wyjeździe z Asseco Arką Gdynia.

Na inaugurację rozgrywek gdyński zespół zwyciężył w Stargardzie 76:65. W rewanżu Asseco Arka będzie faworytem, ale sport ma to do siebie, że nie zawsze faworyci wygrywają. PGE Spójnia wygrała dwa z trzech ostatnich spotkań i w Gdyni też na pewno powalczy o zwycięstwo.

Asseco Arka Gdynia ostatnio także wygrywa. Pięć ostatnich meczów tego zespołu kończyło się jego zwycięstwem. W pierwszym w tym roku spotkaniu klubu z Gdyni pokonał on wysoko u siebie Polpharmę Starogard Gdański 100:69.

Najbliższy rywal stargardzkiego zespołu ma solidnych graczy na różnych pozycjach. Najlepszym strzelcem jest Josh Bostic, który zdobywa średnio na mecz 19 punktów. To zdecydowany lider Asseco Arki jeśli chodzi o punkty. Phil Green IV, który pod tym względem jest na drugim miejscu w gdyńskim zespole, zdobywa średnio 11 pkt.

W zbiórkach w Asseco Arce wyróżnia się Leyton Hammonds (średnia 5,3). W ostatnich podaniach specjalizuje się Krzysztof Szubarga, który notuje średnio 6 asyst na mecz. Jest także w gdyńskim zespole specjalista od bloków. Devonte Upson w tym sezonie zanotował ich już 18.

W PGE Spójni Stargard są zawodnicy, na których te wszystkie liczby nie powinny robić wielkiego wrażenia. Raymond Cowels III średnio zdobywa 18 punktów i notuje 5,6 zbiórki na spotkanie. Wyższe średnie w zbiókach od najlepszego pod tym względem gracza Asseco Arki mają jeszcze Tony Bishop (6), Peter Olisemeka (5,7), Mateusz Kostrzewski i Kacper Młynarski (po 5,5). Olisemeka ma już na koncie 17 bloków.

Nie wszyscy jednak zawodnicy z tej grupy zagrają w Gdyni. Tony Bishop nie będzie już brany przez trenera Jacka Winnickiego pod uwagę przy ustalaniu składu. Podobnie ma się rzecz z Darnellem Jacksonem. Obaj zawodnicy mieli dobre momenty w PGE Spójni, ale w ogólnym rozrachunku nie pozostaną w stargardzkim klubie.

W składzie PGE Spójni na mecz z Asseco Arką będzie natomiast Jokubas Gintvainis, który w pięciu ostatnich meczach nie wystąpił, ustępując miejsca innym zagranicznym koszykarzom. Teraz, kiedy nie będzie w składzie Bishopa i Jacksona, Litwin wraca do gry. To właśnie on był najskuteczniejszym zawodnikiem stargardzkiego zespołu w pierwszym spotkaniu z Asseco Arką, zdobywając wtedy 19 punktów.

Spotkanie Asseco Arki Gdynia z PGE Spójnią Stargard odbędzie się w piątek, 10 stycznia. Początek meczu godzina 17.45.

Średnie zespołów

Arka: 80,7 punktów, 45,2 procent skuteczności rzutów z gry, 51,8 proc. skuteczności rzutów za 2 pkt, 38,4 proc. skuteczności rzutów za 3 pkt, 77,2 proc. skuteczności rzutów osobistych, 38,9 zbiórki, 20 asyst, 6,13 przechwytów, 14,7 strat, 3,07 bloków

PGE Spójnia: 76,7 punktów, 41,7 proc. skuteczności rzutów z gry, 45,3 proc. skuteczności rzutów za 2 pkt, 35,4 proc. skuteczności rzutów za 3 pkt, 69,6 proc. skuteczności rzutów osobistych, 38,4 zbiórki, 15,9 asyst, 6,27 przechwytów, 13,9 strat, 3,4 bloków

Wspierają nas:

Skip to content