Czwarta wygrana PGE Spójni Stargard

Drużyna z Radomia przyjechała do Stargardu nie doznając jeszcze wyjazdowej porażki. Musieli sobie jednak radzić bez najlepszego strzelca ligi A.J. Englisha, który zgłosił przed meczem niedyspozycję. Biało-bordowi tym razem lepiej weszli w mecz, nie pozwalając rywalom na odskoczenie . Przy prowadzeniu gości 7:3 skuteczne akcje  Zohore i Graya wyprowadzają naszą drużynę na prowadzenie.  Podopieczni Marka Popiołka zaliczyli jednak najwyższą jak się później okazało serię w meczu (7:0) i uciekli PGE Spójni na kilka punktów przewagi. Nasz wychowanek Szymon Szmit zmniejszył stratę trafiając zza łuku. Wynik tej części spotkania na 18:23 dla radomian ustalił wolnymi Paweł Dzierżak. Początek drugiej odsłony ponownie należał do gości. Po trafieniach m.in. Dzierżaka, Zalewskiego i Moora Hydrotruck wyszedł na najwyższe w meczu prowadzenie 25:38. Biało-bordowi ruszyli do odrabiania strat. Poprawiliśmy obronę i po indywidualnych akcjach Greya, Neala i trafieniu Niedźwiedzkiego zaliczyliśmy serię 12:0, po której traciliśmy do drużyny z Radomia już tylko 1 punkt. Wynik do przerwy na 37:41 ustalił Moore trafieniem za trzy.

Po zmianie stron mecz wyglądał podobnie. Gdy biało-bordowi odrabiali straty, radomianie od razu ponownie uciekali na kilka punktów przewagi. W drużynie gości punktowali głównie Ireland i Moore. Z naszej strony włączył się Jake O’brien zdobywając swoje pierwsze punkty w meczu. Po trzeciej kwarcie było 55:59 dla podopiecznych trenera Popiołka. Pierwszą kwartę przegraliśmy, drugą wygraliśmy jednym puntem, w trzeciej był remis przed nami zostało zatem decydujące 10 minut meczu. Wynik tej części otworzył trafieniem za trzy O’Brien. Po kolejnych dwóch akcjach, kolejno za 2 i za 3, Kacpra Młynarskiego był remis. W połowie kwarty prowadzenie zmieniało się co akcję. Biało-bordowym dał je Tomasz Śnieg, na co odpowiedział zza łuku Ostojić. Śnieg jeszcze raz popisał się skuteczny wejściem pod kosz i ponownie wróciliśmy na prowadzenie, które chwilę później odebrał nam Ireland.  Od wyniki 69:70 dla radomian mecz “przejął” Jake O’brien. Trafił 3 razy zza łuku i w samej końcówce skutecznie wykończył akcję pod koszem zdobywając 11 punktów z rzędu. Hydrotruck w tym czasie nie zdobył ani jednego punktu. Nie trafiali  kolejno Zegzuła, Ireland i Zalewski. Wynik meczu ustalił Dzierżak. Wygraliśmy czwartą kwartę 25:14 i tym samym odnieśliśmy czwarte zwycięstwo w sezonie pokonując Hydrotruck Radom 80:73. Należy także odnotować, że na trybunach mieliśmy gości ze Szkoły Podstawowej w Kunowie, którzy aktywnie kibicowali wraz z całą halą!

PGE Spójnia Stargard – HydroTruck Radom 80:73 (18:23, 19:18, 18:18, 25:14)

PGE Spójnia Stargard: Jake O’Brien 20, Justin Gray 14, Tomasz Śnieg 10, Kacper Młynarski 9, Daniel Szymkiewicz 9, Erick Neal 7, Piotr Niedźwiedzki 4, Jonas Zohore 4, Szymon Szmit 3, Dominik Grudziński 0.

HydroTruck Radom : Michael Moore 21, Paweł Dzierżak 10, Danilo Ostojić 10, Anthony Ireland 8, Jakub Zalewski 8, Filip Kraljević 6, Maciej Żmudzki 4, Aleksander Lewandowski 3, Filip Zegzuła 3, Daniel Wall 0.

Wspierają nas:

Skip to content