Do Stargardu przyjeżdża lider

W meczu 27 kolejki Orlen Basket Ligi PGE Spójnia zagra 5 kwietnia u siebie z Anwilem Włocławek.

Stargardzki zespół, po trzech kolejnych zwycięstwach i wygranych kilka dni temu derbach mierzyć się będzie z liderem tabeli. Anwil ma 21 zwycięstw. PGE Spójnia wygrała 15 spotkań. W piątkowy wieczór szykują się duże emocje w hali OSiR Stargard. Mierzyć się będą ze sobą zespoły, które nie lubią przegrywać na wyjazdach (Anwil) i u siebie (PGE Spójnia). Włocławski zespół na boiskach rywali przegrał tylko dwa razy. PGE Spójnia wygrała na swoim terenie już dziewięć meczów.

Liderem strzelców Anwilu jest Victor Sanders, który zdobywa średnio na mecz 18,8 pkt. Za nim są Tomas Kyzlink (15,6) i Luke Petrasek (14,2). Pod koszami zawodnikom stargardzkiego klubu przyjdzie rywalizować przede wszystkim z takimi koszykarzami jak Ziga Dimec i Janari Joesaar. Sporo w grze włocławskiej drużyny zależy od Kamila Łączyńskiego (śr. 5,2 asysty).

Porównując statystyki drużynowe, PGE Spójnia ma nieco lepszą skuteczność rzutów za 2 pkt (56,8-54,8 proc.), a gorszą za 3 pkt (30,1-37,5 proc.). W zbiórkach nieznacznie przeważa stargardzki zespół (1008-999), a w asystach Anwil (459-533). Przewagę PGE Spójnia ma w blokach (100-66).

PGE Spójnia Stargard zagra z Anwilem Włocławek w piątek 5 kwietnia. Początek meczu w hali OSiR Stargard o godzinie 17.30.

Wspierają nas:

Skip to content