Gramy na wyjeździe z Treflem. Podbudowani i wzmocnieni

Nasz najbliższy rywal wygrał cztery spotkania, jedno przegrał. Jedyną jak na razie porażkę zanotował w trzeciej kolejce, kiedy to wysoko przegrał w Lublinie z Polskim Cukrem Startem 75:96. PGE Spójnia Stargard ma jedno zwycięstwo mniej niż Trefl. Ostatnio wygrała we Włocławku z Anwilem 81:78, tym samym od zwycięstwa rozpoczął serię trzech kolejnych wyjazdowych spotkań.

Trefl jeszcze u siebie nie przegrał. Oba mecze w roli gospodarza wygrał wysoko. W sopockim zespole kluczowe role odgrywają zawodnicy zagraniczni, ale nie można zapominać o Jarosławie Zyskowskim i Michale Kolendzie. Ważną postacią w Treflu jest także trener Zan Tabak, który po krótkiej przerwie powrócił do polskiej ekstraklasy.
Stargardzki zespół zagra w niedzielę nie tylko podbudowany zwycięstwem we Włocławku, ale także wzmocniony nowym graczem. 34-letni Amerykanin Courtney Fortson, ograny w różnych ligach na kilku kontynentach, powinien wnieść sporo dobrego do gry PGE Spójni. A że przeciwko Anwilowi skutecznością imponował Isiah Brown, nasz obwód powinien wyglądać solidnie przeciwko Treflowi.

Porównując statystyki obu zespołów po pięciu seriach spotkań, PGE Spójnia lepiej wypada w zbiórkach (średnia 38 do 36) i przechwytach (śr. 8,4 do 6), Trefl lepiej wypada w asystach (średnia 19,2 do 14,2) i w skuteczności w rzutach za 3 pkt (44,8 proc. do 27,6) i za 2 pkt (51,6 proc. do 44,5). W innych elementach różnice są mniejsze.

Od powrotu stargardzkiego klubu do najwyższej ligi, rozegrał on osiem spotkań przeciwko Treflowi Sopot. Trzy razy wygrywał zespół ze Stargardu, pięć razy drużyna z Sopotu. W sezonie 2018/2019 wygrywali goście. W Stargardzie zwyciężył Trefl 82:76, a w Sopocie wygrała Spójnia 98:96. W następnym sezonie ponownie był bilans remisowy, tyle że tym razem zespoły grające na wyjazdach przegrywały. W Sopocie wygrał Trefl 68:64, a w Stargardzie zwyciężyła PGE Spójnia 78:69. W sezonie 2020/2021 wygrywali gospodarze. W Sopocie było 91:81, a w Stargardzie 83:63. W kolejnym sezonie dwukrotnie wygrywał Trefl. U siebie PGE Spójnia przegrała 82:94, a na wyjeździe nieznacznie 71:72.

Spotkanie Trefla Sopot i PGE Spójni Stargard rozegrane zostanie 30 października o godzinie 17.30. Transmisja telewizyjna na kanale Polsat Sport Extra.

Wspierają nas:

Skip to content