Gramy o półfinał play off

14 maja we Włocławku rozegrane zostanie piąte spotkanie pomiędzy Anwilem i PGE Spójnią Stargard. Zwycięzca awansuje do półfinału play off Orlen Basket Ligi.

Pierwsze dwa mecze we Włocławku wygrał Anwil. Kolejne dwa w Stargardzie rozstrzygnęła na swoją korzyść PGE Spójnia. Po czterech meczach jest remis 2:2 i o awansie do półfinału play off zadecyduje piąte spotkanie, któe rozegrane zostanie 14 maja we Włocławku.

Stargardzki zespół zagra w decydującym spotkaniu podbudowana dwoma zwycięstwami na swoim terenie. PGE Spójnia spisała się w nich bardzo dobrze, w obu przejmowała kontrolę nad wydarzeniami na boisku i to rywal musiał gonić wynik. Spotkanie nr 3 zakończyło się zwycięstwem drużyny ze Stargardu różnicą czterech punktów, mecz nr 4 PGE Spójnia wygrała osiemnastoma punktami. W każdym kolejnym spotkaniu w serii play off stargardzki klub gra coraz lepiej. Już w drugim meczu we Włocławku pokazał się z dobrej strony rywalizując o zwycięstwo do ostatnich minut.
W meczach w Stargardzie koszykarze PGE Spójni mocno ograniczyli poczynania ofensywne rywala. O ile w trzecim spotkaniu Anwil rzucił 82 punkty, to w czwartym już tylko 68. W meczach we Włocławku zdobywał odpowiednio 89 i 98 pkt. Żelazna obrona to klucz do zwycięstw z Anwilem. We Włocławku defensywa będzie bardzo ważna.

Spotkanie nr 5 rozegrane zostanie 14 maja o godzinie 17.45. Transmisja telewizyjna na kanale Polsat Sport 3.

Wyniki serii play off
Mecz nr 1: Anwil Włocławek – PGE Spójnia Stargard 89:70
Mecz nr 2: Anwil Włocławek – PGE Spójnia Stargard 98:84
Mecz nr 3: PGE Spójnia Stargard – Anwil Włocławek 86:82
Mecz nr 4: PGE Spójnia Stargard – Anwil Włocławek 86:68
Mecz nr 5: ?

Wspierają nas:

Skip to content