Gramy z Treflem. Czas na rewanż

Przed nami mecz dziewiętnastej kolejki Energa Basket Ligi. Na swoim parkiecie PGE Spójnia Stargard zmierzy się 31 stycznia z Treflem Sopot.

W piątkowy wieczór w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie szykują się wielkie emocje. Naprzeciw siebie staną zespoły, które rywalizują o miejsce w czołowej ósemce i tym samym udział w play off.
Trefl jest w tym momencie w czołowej ósemce, zajmuje szóste miejsce, ale ostatnio nie gra najlepiej. Po trzech kolejnych porażkach nie może być pewny tego, że w ósemce pozostanie. Natomiast PGE Spójnia wygrała cztery z sześciu ostatnich spotkań i jest blisko ósemki. Plasuje się na dziewiątym miejscu i ma tylko punkt mniej niż ósmy King Szczecin i dwa punkty mniej niż jej piątkowy rywal.
Trefl Sopot ostatnio przegrał wyraźnie, dziesięcioma punktami z Polpharmą Starogard Gdański, która kilka dni wcześniej została wysoko, różnicą 21 punktów, pokonana w Stargardzie przez PGE Spójnię. To pozwala optymistycznie spojrzeć na najbliższy mecz stargardzkiego zespołu. Ale można też być pewnym, że łatwo o kolejne zwycięstwo u siebie nie będzie.
W Treflu Sopot ważnym zawodnikiem jest wychowanek Spójni Stargard Paweł Leończyk. Jego średnie to 12.6 pkt, 6.3 zbiórki, 2.2 asysty. Obok niego liderami Trefla są amerykańscy koszykarze Carlos Medlock, Nana Foulland, Cameron Ayers. Cała trójka zdobywa średnio powyżej 10 pkt na spotkanie, Foulland to specjalista od gry podkoszowej (średnia 9,3 zbiórek), a Medlock i Ayers wiedzą jak rozgrywać piłkę (6,3 i 3,6 asyst).
Trefl nie jest łatwym przeciwnikiem, ale PGE Spójnia ma w składzie zawodników, którzy też doskonale wiedzą, jak zagrać skutecznie. Wiele jak zwykle będzie zależało od Raymonda Cowelsa III. Ale nie tylko. Ważne role odgrywają też inni zawodnicy i są w niezłej formie. To wszystko zapowiada emocje w piątkowym spotkaniu.
PGE Spójnia Stargard zagra przeciwko Treflowi Sopot w hali OSiR przy ulicy Pierwszej Brygady w Stargardzie 31 stycznia o godzinie 17.45. W pierwszym meczu tych zespołów Trefl wygrał u siebie 68:64. PGE Spójnia ma więc okazję do rewanżu.

Średnie zespołów

PGE Spójnia: punkty 79,1, skuteczność rzutów z gry 43 procent, skuteczność rzutów za 2 pkt 46,6 proc., skuteczność rzutów za 3 pkt 37,2 proc., skuteczność osobistych 68,2 proc., zbiórki 37,61, przechwyty 6,44, asysty 16,6, straty 13,6, bloki 3,22
Trefl: punkty 81,6, skuteczność rzutów z gry 48 procent, skuteczność rzutów za 2 pkt 56,6 proc., skuteczność rzutów za 3 pkt 34,4 proc., skuteczność osobistych 70,8 proc., zbiórki 36,67, przechwyty 5,44, asysty 18,1, straty 14,4, bloki 2,94

Podczas meczu będzie prowadzona zbiórka na leczenie i rehabilitację Dawida Kowalczyka, ucznia ZSBT w Stargardzie. Dawid to młody sportowiec, który został pod koniec października ub. roku potrącony przez samochód osobowy. W ciężkim stanie leży w szpitalu. Rodzina liczy na wsparcie, by zapewnić mu odpowiednie leczenie i rehabilitację!

Wspierają nas:

Skip to content