Hit w Stargardzie. Okazja do rewanżu

Meczem z liderem tabeli PGE Spójnia rozpocznie rundę rewanżową Energa Basket Ligi. 14 stycznia zagra w hali OSiR Stargard ze Śląskiem Wrocław.

Sobotnie spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie. Śląsk przegrał ostatnio po raz pierwszy w sezonie. Pokonał go Sokół Łańcut, z którym kilka dni wcześniej łatwo rozprawiła się PGE Spójnia. Stargardzki zespół wygrał także ze Startem Lublin i jest na fali wznoszącej. Liderowi na pewno się postawi.

We wrocławskim zespole pierwszoplanową rolę odgrywa Amerykanin Jeremiah Martin, który zdobywa średnio na mecz 20,5 pkt, notuje 5,2 asysty i 4,8 zbiórki. Średnią powyżej 10 punktów na spotkanie ma jeszcze pięciu innych koszykarzy, a to oznacza, że samo ograniczenie poczynań Martina to za mało, żeby pokonać Śląsk. Stargardzki zespół pokazał już w tym sezonie, że potrafi solidnie bronić i trener Sebastian Machowski na pewno ma pomysł na powstrzymanie ofensywnych zapędów najbliższego rywala.

Wrocławski klub poinformował w tym tygodniu o kontuzjach Ivana Ramljaka i Artsioma Parakhouskiego, więc prawdopodobnie Śląsk zagra w Stargardzie osłabiony, co nie oznacza jednak, że będzie mniej groźny. Ciekawie w sobotę zapowiada się rywalizacja pod koszami, gdzie Barret Benson i Ajdin Penava staną przeciwko Aleksandrowi Dziewie.

W PGE Spójni są zawodnicy, którzy w przeszłości grali we wrocławskim klubie. W sezonach 2012/2013 i 2013/2014 w Śląsku byli Paweł Kikowski i leczący obecnie kontuzję Krzysztof Sulima. Natomiast we wrocławskim zespole występuje Jakub Nizioł, syn grającego przed laty w Spójni Piotra Nizioła.

Porównując statystyki obu klubów, lepsze liczby PGE Spójnia ma tylko jeśli chodzi o przechwyty (średnia 7,7 przy 7,5 Śląska) i straty (14,5 – 14,7). Pozostałe tabele statystyczne są korzystniejsze dla wrocławskiego zespołu, ale nie są to wielkie różnice. Procent rzutów z gry 49,9 do 45,5. Zbiórki 39,1 do 38,1. Asysty 19,3 do 18,5.

W pierwszym meczu pomiędzy tymi klubami w tym sezonie, we Wrocławiu zwyciężył Śląsk 99:66. W tę sobotę będzie okazja do rewanżu. Spotkanie w hali OSiR Stargard rozpocznie się o godzinie 17.30.

Wspierają nas:

Skip to content