Jacek Winnicki zadebiutuje w PGE Spójni

Przed nami czwarty mecz PGE Spójni Stargard we własnej hali. W roli trenera stargardzkiego zespołu zadebiutuje Jacek Winnicki.

W niedzielę, 17 listopada w ósmej kolejce Energa Basket Ligi zagramy u siebie z BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. To będzie wyjątkowy mecz z kilku powodów.

Po pierwsze, w roli trenera PGE Spójni zadebiutuje Jacek Winnicki, który zastąpił na tym stanowisku Kamila Piechuckiego. Nowy trener jest w Stargardzie od środy. Zdążył już poznać zawodników i liczymy, że w niedzielę nasz zespół rozegra dobre spotkanie.

Po drugie, nowy trener PGE Spójni zagra przeciwko swojemu poprzedniemu klubowi. Na początku tego sezonu Jacek Winnicki pracował właśnie z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski. W spotkaniu przeciwko swojemu niedawnemu zespołowi nie wypada przegrać…

Po trzecie, przed stargardzką publicznością po raz pierwszy wystąpi Tony Bishop. Panamczyk zadebiutował w PGE Spójni w miniony poniedziałek. W Lublinie ze Startem rzucił 4 punkty i miał 5 zbiórek.

PGE Spójnia i BM Slam Stal mają po dwa zwycięstwa i pięć porażek. Stargardzki zespół grał już trzy razy u siebie, ale jeszcze nie zwyciężył.

Nasz najbliższy rywal po pięciu przegranych spotkaniach, dwa ostatnie wygrał. Sprawił niespodziankę w Gdyni pokokując Arkę 71:69 i pokonał u siebie Polpharmę Starogard Gdański 81:72.

Mocnym punktem BM Slam Stali jest Jay Threatt. Amerykanin zdobywa średnio 15 punktów, notuje 6,4 asysty i 3,2 zbiórki. Uważać trzeba także na Litwina Pauliusa Dambrauskasa (15,9 pkt, 4,3 zb.) i Nikole Jevtovica (7,9 pkt, 6 zb.).

Sporo czasu na parkiecie spędza Przemysław Żołnierewicz (11,9 pkt, 6,4 zb., 4 as.). Niewiele mniej Jakub Garbacz (8,3 pkt, 2,4 zb.).

Statystyki liderów klubu z Ostrowa Wielkopolskiego mogą robić wrażenie, ale PGE Spójnia ma czym na to odpowiedzieć. Raymond Cowels III nie musi już udowadniać swojej wartości, w Lublinie świetnie zagrał Jokubas Gintvainis, ciężar gry bierze na siebie również Tomasz Śnieg.

A są przecież jeszcze inni zawodnicy, jak choćby Mateusz Kostrzewski. Każdy z nich może przesądzić o wyniku meczu. Jesteśmy ciekawi, jakie role do odegrania w niedzielę przewidział dla nich Jacek Winnicki, pod którego kierunkiem PGE Spójnia zagra pierwsze spotkanie.

PGE Spójnia zagra z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski w niedzielę, 17 listopada o godzinie 15. Emocje w hali OSiR gwarantowane.

 

Zobacz także:

Wspierają nas:

Skip to content