Jedenaście trójek PGE Spójni, ale porażka

W dziesiątej serii spotkań Energa Basket Ligi PGE Spójnia Stargard przegrała z BM Stalą Ostrów Wielkopolski 89:91.

Kolejny emocjonujący mecz w Stargardzie. Tym razem bez dobrego zakończenia dla PGE Spójni. Przez większą część spotkania przeciwko BM Stali Ostrów Wielkopolski nasz zespół przeważał, w decydujących momentach zabrało jednak skuteczności.

Po 20 minutach prowadziliśmy 48:32. Stargardzki zespół grał świetnie, popisując się kolejnymi udanymi akcjami w ataku, a i w obronie było nieźle. Najlepiej świadczy o tym to, że ofensywnie nastawiona w Stal ani w pierwszej kwarcie, ani w drugiej nie rzuciła nawet 20 punktów.

Po długiej przerwie zobaczyliśmy inne spotkanie. Goście zaczęli grać skuteczniej i zbliżali się do gospodarzy. W 27 minucie było już tylko 55:52. Jordan Mathews, Dominik Grudziński i Paweł Kikowski nie pozwolili jednak rywalom na doprowadzenie do remisu czy wyjście na prowadzenie. Po 30 minutach PGE Spójnia miała sześć punktów więcej.

W czwartej kwarcie najpierw stargardzki zespół ponownie zyskał nieco większą przewagę (73:61), ale potem ponownie rywale zaczęli dochodzić do głosu. Na trzy minuty przed końcem czwartej kwarty był remis 78:78, a na niespełna minutę przed syreną końcową Stal wyszła na prowadzenie. Później oba zespoły mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale tego dnia szczęście sprzyjało Stali i wygrała w Stargardzie dwoma punktami.

W stargardzkiej drużynie 25 punktów rzucił Jordan Mathews. Trafił on pięć trójek. Cztery celne trzypunktowe rzuty zanotował Karol Gruszecki. PGE Spójnia miała w tym spotkaniu jedenaście trójek. Nie pomogło to jednak w zwycięstwie. Stali pomogły zbiórki, których miała o 14 więcej niż Spójnia.

PGE Spójnia Stargard – BM Stal Ostrów Wielkopolski 89:91 (22:14, 26:18, 16:26, 25:33)
PGE Spójnia: Mathews 25 (5), Gruszecki 18 (4), Grudziński 12 (1), Benson 10, Fortson 8, Brenk 6, Kikowski 6 (1), Sulima 2, Śnieg 2, Clarke.
BM Stal: Kulig 24 (3), Garbacz 18 (3), Silins 15, Skele 14 (2), Djurisic 12, Reynolds 6, Załucki 2, Siewruk.

Statystyki drużynowe
PGE Spójnia: skuteczność rzutów z gry – 45,9 proc. (34/74), skuteczność rzutów osobistych – 76,9 proc. (10/13), skuteczność rzutów za 2 pkt – 62,2 proc. (23/37), skuteczność rzutów za 3 pkt – 29,7 proc. (11/37), zbiórki – 35 (atak 10, obrona 25), asysty – 22, przechwyty – 7, straty – 7, bloki – 5.
BM Stal: skuteczność rzutów z gry – 42,4 proc. (28/66), skuteczność rzutów osobistych – 79,4 proc. (27/34), skuteczność rzutów za 2 pkt – 52,6 proc. (20/38), skuteczność rzutów za 3 pkt – 28,6 proc. (8/28), zbiórki – 49 (atak 18, obrona 31), asysty – 15, przechwyty – 5, straty – 14, bloki – 3.