Młodzież na parkietach

IV MIEJSCE W TURNIEJU KOCIEWIE CUP W STAROGARDZIE GDAŃSKIM!!

W miniony weekend nasi młodzi zawodnicy (rocznik 2010) rozegrali swój pierwszy turniej w sezonie 2021/2022. , który odbyła sie w Starogardzie Gdańskim.
W piątek i w sobotę do południa, rozegrane zostały pojedynki w dwóch grupach. Tak prezentują się wyniki spotkań w grupie A:
SKS Starogard Gdański – Młode Lwy Gdańsk: 82-18
PGE Spójnia Stargard – AK Młode Żubry Białystok: 80-17
SKS Starogard Gdański – PGE Spójnia Stargard: 59-34
Młode Lwy Gdańsk – AK Młode Żubry Białystok: 41-18
SKS Starogard Gdański – AK Młode Żubry Białystok: 99-23
Młode Lwy Gdańsk – PGE Spójnia Stargard: 12-63
Zajmując drugie miejsce w grupie, awansowali do najlepszej czwórki turnieju.
Na tym etapie, w meczu półfinałowym, zmierzyli się z Bryzą Kolbudy ulegając przeciwnikowi 55-48. Niestety, już w drugiej kwarcie, poważnej kontuzji uległ Alan Grudziński (złamany palec u ręki) któremu życzymy bardzo szybkiego powrotu do pełnej sprawności i formy. Zespół bardzo dzielnie walczył do samego końca i o mały włos, nie przechylił szali zwycięstwa na swoją korzyść.
W meczu o 3 miejsce, tylko przez pierwszych 10 minut dotrzymywali kroku rywalowi z Radomia. Kolejne minuty nie należały do najlepszych. widoczny był brak wcześniej mocno punktującego Alana, pozostali robili co w ich mocy, lecz ostatecznie miusie uznać wyższośc rywali przegrywając 78-47, zajmując wysokie IV miejsce.
Klasyfikacja końcowa:
1. SKS Starogard Gdański
2. Bryza Kolbudy
3. Piotrówka Radom
4. PGE Spójnia Stargard

ZESPÓŁ WYSTĄPIŁ W NASTĘPUJĄCYM SKŁADZIE:
CISEK GUSTAW
RACZYŃSKI JAKUB
MIZIOŁEK WOJCIECH
GIL ADAM
GIL ANTONI
GRUDZIŃSKI ALAN
MIERZWA JAKUB
KOLASIŃSKI NATAN
BIERNACKI RAFAŁ
KŁYSZEJKO KAMIL
SZYDŁOWSKI SZYMON
BLUJ PIOTR
GRZEGOREK DOMINIK
KĘDZIOŁA OSKAR

II MIEJSCE W KOCIEWIE BASKET CUP W PELPLINIE!!!

Rocznik 2008, w ten sam weekend, wyjechał sprawdzić swoje siły na turniej do Pelpilina! Po pierwszym spotkaniu, które odbywało się w piątek nasi młodzi zawodnicy przegrali z Warsaw Basketball 91-82.
W kolejnym piątkowym meczu, chłopcy pokazali swoją sportową złość i prawidłowo zareagowali po wcześniejszej porażce. Wyszli bardziej zmobilizowani i skoncentrowani od pierwszego gwizdka sędziego. Świadomość, że musimy wygrać z Treflem Sopot, aby wyjść z grupy, bardzo pozytywnie podziała na zespół. Po bardzo wyrównanym meczu i emocjonującej końcówce pokonujemy Sopot 66-63 i zachowujemy szanse na awans do najlepszej czwórki turnieju.
W sobotę mecz o życie z bardzo mocnym przeciwnikiem Młodych Lwów Gdańsk. 81-68, takim wynikiem kończy się spotkanie, ale wynik nie mówi nic o tym meczu. Wiele zwrotów akcji, dramaturgia i dopiero więcej zimnej krwi w końcówce, nasi chłopcy przesądzają losy meczu na swoją korzyść. Nie do zatrzymania był w tym dniu, świetnie dysponowany MIKOŁAJ HENSLER, który poprawił swój rekord punktowy, zdobywając ich 50!!!
W półfinale, przyszło nam się zmierzyć z kadrą województwa Warmińsko-Mazurskiego. Mecz od pierwszych minut pod naszą kontrolą, ale w IV kwarcie, duża utrata sił naszych zawodników, spowodowała, że przeciwnik doszedł nas na 2 punkty. W końcówce swoje umiejętności po raz kolejny pokazał wspomniany wcześniej Mikołaj, który zdobywając 6 punktów z rzędu przesądził o losach meczu!
FINAŁ!!
Fantastyczny mecz, dwie drużyny zasługujące na zwycięstwo w turnieju! O 1 punkcik lepsza okazała się drużyna DECKI Pelpin. Łzy smutku po przegranej, ale wzajemne wsparcie powoduje, że w kolejnym meczu będziemy jeszcze silniejsi!

ZESPÓŁ WYSTĄPIŁ W NASTĘPUJĄCYM SKŁADZIE:
MACIEJ BAS
PAWEŁ PASTERNAK
MIKOŁAJ HENSLER
ANTONI DE WEYHER
MICHAŁ SAWICKI
BARTOSZ GÓRALSKI
MAREK KOWALSKI
IGOR RZĄB
OLAF SOKOŁOWSKI

Wyróżnienia indywidualne otrzymali:
MIKOŁAJ HENSLER – PIERWSZA PIĄTKA TURNIEJU
MICHAŁ SAWICKI – PIERWSZA PIĄTKA TURNIEJU
OLAF SOKOŁOWSKI – WYRÓŻNIENIE TRENERA

II MIEJSCE ROCZNIK 2007 I III ROCZNIKA 2009 W NIEBUSZEWO CUP W SZCZECINIE!!
Zawodnicy z rocznika 2007, przez cały weekend rywalizowali w turnieju Niebuszewo Cup, który po raz IX organizowany był przez klub Wilków Morskich Szczecin. W turnieju, nasi zawodnicy rozegrali 5 spotkań. W każdym z nich pozostawiając olbrzymi charakter i chęć zwycięstwa. W piątek rozegraliśmy pierwszy mecz turnieju z gospodarzami, wygrywając w rozmiarach 44-37. W drugim meczu przegrywamy z Pogonią Szczecin 35-80, grającą PK zawodnikami z roczników 2005/2006.
Sobota była dla nas niezwykle udana, ponieważ odnieśliśmy dwa ważne zwycięstwa. Pierwsze z nich, odnieśliśmy nad Zastalem Zielona Góra 56-42, a w kolejnym spotkaniu zmierzyliśmy się z Niemieckim zespołem DBV Charlotenburg wygrywając 80-14
Po dwóch sobotnich zwycięstwach, w niedzielę zmierzyliśmy się w wielkim finale z Basketem Junior Poznań. Grając bez dwóch liderów podjęliśmy wyrównaną walkę, wynik nie odzwierciedla wydarzeń na boisku, lecz mecz zakończył się w stosunku 65-38.
Do piątki ALL STAR nominowany został PANKIEWICZ WIKTOR, a na wyróżnienie trenera zasłużył ULASZEWSKI JAN.
Warto dodać, że przez większość turnieju zespół musiał sobie radzić bez JAKUBA WOJDAKA, który doznał kontuzji stawu skokowego (życzymy szybkiego powrotu do zdrowia) oraz w każdym meczu graliśmy w różnych składach, dając możliwość sprawdzenia swoich umiejętności wszystkim zawodnikom z rocznika 2007. Dlatego tym większe słowa uznania dla naszych reprezentantów za tak wysokie miejsce w turnieju.

W tym samy turnieju wzięli także udział chłopcy z rocznika 2009, którzy ostatecznie zajęli świetne trzecie miejsce.
ZESPÓŁ WYSTĄPIŁ W NASTĘPUJĄCYM SKŁADZIE:
Paweł Piechowiak
Wiktor Janikowski
Marcel Haziak
Aleksander Długosz
Adrian Kawczyński
Bogdan Bierca
Mateusz Wawrzoła
Franciszek Brumirski
Bartosz Natkaniec
Szymon Szymczak (C)
Mateusz Kiewra
Hubert Kozubek
Bartosz Strzyga

Wyróżnienia indywidualne otrzymali:
Adrian Kawczyński – Pierwsza Piątka Turnieju
Wiktor Janikowski – Najlepszy zawodnik drużyny

ZAWODNICZNIKI PGE SPÓJNI W NIEBUSZEWO CUP W SZCZECINIE!!

Na turniej do Szczecina udały się także nasze młode zawodniczki (rocznik 2010 i mł) . Był to ich  pierwszy turniej   w życiu!! Pomimo tego, że udało im się wygrać tylko w jednym meczu to należą się im wielkie BRAWA i słowa uznania. Każdy kto brał udział w zawodach wie jaka to jest wielka trema i przeżycie. Pierwsze koty za płoty! Z niecierpliwością czekam na kolejne występy!!

Wyróżnienia indywidualne otrzymały:
Laura Chudzik – Pierwsza Piątka Turnieju
Hanna Siemińska – wyróżnienie trenera

 

[hybrid_gallery_grid ids=”33663,33664,33665,33666,33667,33668,33669,33670,33671,33672,33673″ layout=”masonry” metro_style=”1″ size=”equal” ratio_w=”1″ ratio_h=”1″ cols=”3″ rowheight=”240″ max_rowheight=”-1″ lastrow=”nojustify” gap_x=”10″ gap_y=”10″ formats=”false” color=”#b90000″ img_hover=”false” img_filter=”false” style=”1″ meta_title=”false” meta_descr=”false” click_action=”lb” link_tg=”same” buttons=”false” lightbox=”mp” pagination=”false” pg_type=”more” pg_ajax=”false” pg_posts=”10″ filter=”false” animation=”fadeIn” preloader=”1″ loader_delay=”300″ ct_w_vl=”100″ ct_w_un=”pc” ct_align=”none” custom_class=”” custom_id=”” res=”{#1024#:{#w#:#auto#,#w_vl#:#100#,#w_un#:#pc#,#cols#:#auto#,#align#:#auto#},#800#:{#w#:#auto#,#w_vl#:#100#,#w_un#:#pc#,#cols#:#auto#,#align#:#auto#},#768#:{#w#:#auto#,#w_vl#:#100#,#w_un#:#pc#,#cols#:#auto#,#align#:#auto#},#600#:{#w#:#auto#,#w_vl#:#100#,#w_un#:#pc#,#cols#:#auto#,#align#:#auto#},#480#:{#w#:#auto#,#w_vl#:#100#,#w_un#:#pc#,#cols#:#auto#,#align#:#auto#}}”]

Wspierają nas:

Skip to content