Ogólnopolski Turniej z okazji Dnia Niepodległości 

Przez trzy dni na stargardzkich parkietach, rywalizowali zawodnicy w kategorii u15 – Kadet w ramach Ogólnopolskiego Turnieju z okazji Dnia Niepodległości
W turnieju udział wzięły następujące drużyny:
👉Kotwica 50 Kołobrzeg,
👉MKK Pyra Poznań,
👉Enea Basket Junior Poznań,
👉Wilki Morskie Szczecin,
👉PGE Spójnia SP 3 SMS I Stargard
👉PGE Spójnia SP 3 SMS II Stargard
👉Bombardier Szczecin
👉PGE Spójnia III Stargard
👉PGE Spójnia Stargard rocznik 2009
Drużyny podzielone zostały na dwie kategorie. Jedni rywalizowali o mistrzostwo w turnieju, zaś inne drużyny rozgrywały swoje mecze w turnieju towarzyskim, w którym wynik sportowy nie stał na pierwszym miejscu.
⛹Wyniki turnieju:
PGE Spójnia SP 3 SMS I Stargard – Wilki Morskie Szczecin: 71-62
Kotwica 50 Kołobrzeg – Wilki Morskie Szczecin: 66-80
MKK Pyra Poznań – Enea Basket Junior Poznań: 65-72
PGE Spójnia SP 3 SMS I Stargard – MKK Pyra Poznań: 73-63
Kotwica 50 Kołobrzeg – Enea Basket Junior Poznań: 40-103
Enea Basket Junior Poznań – Wilki Morskie Szczecin: 88-46
Kotwica 50 Kołobrzeg – PGE Spójnia SP 3 SMS I Stargard: 35-82
Wilki Morskie Szczecin – MKK Pyra Poznań: 37-97
Enea Basket Junior Poznań – PGE Spójnia SP 3 SMS I Stargard:
76-52
Kotwica 50 Kołobrzeg – MKK Pyra Poznań: 28-129
Po rozgrywkach grupowych, rozegrane zostały mecze o miejsca.
Mecz o III miejsce:
Wilki Morskie Szczecin – MKK Pyra Poznań: 48-84
Mecz o I miejsce:
PGE Spójnia SP 3 SMS I Stargard – Enea Basket Junior Poznań: 67-69
🏆Klasyfilacja końcowa:
1. Enea Basket Junior Poznań
2. PGE Spójnia SP 3 SMS I Stargard
3. MKK Pyra Poznań
4. Wilki Morskie Szczecin
5. Kotwica 50 Kołobrzeg
MVP turnieju otrzymał z drużyny Enea Basket Junior Poznań – PIOTR BARTKOWIAK
Najlepszym strzelcem turnieju z drużyny PGE Spójni SP 3 SMS I Stargard został – MACIEJ BAS
Wyróżnieni zawodnicy do PIERWSZEJ PIĄTKI TURNIEJU z PGE Spójni SP 3 SMS I Stargard:
KRĘTKOWSKI DOMINIK
KINASZ RADOSŁAW
W turnieju towarzyskim świetnie poradzili sobie również zawodnicy z PGE Spójni SP 3 SMS II Stargard, którzy na 4 rozegrane mecze wygrali 3, a przegrali 1 mecz z Kotwicą Kołobrzeg.
Do II PIĄTKI TURNIEJU wybrani zostali:
SOKOŁOWSKI OLAF
RZĄB IGOR
Serdecznie gratulujemy naszym zespołom świetnej postawy!!
Pełna galeria zdjęć na naszej stronie
Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się wszyscy zawodnicy, którzy robią systematyczne postępy.
Ogromne podziękowania dla rodziców zaangażowanych w pomoc przy turnieju oraz za przygotowanie przepysznych ciast. Bardzo osłodziliście nam zmagania sportowe👍👍👍👍👍👍👍
Zawodnikom z rocznika 2005/2006 za pomoc w obsłudze stolika sędziowskiego, bez Waszego wsparcia, nie rozegrali byśmy żadnego meczu.
Kierownikom zespołów młodzieżowych – Łukaszowi i Kubie za nieocenioną pomoc w całym przedsięwzięciu przy organizacji turnieju.