Ostatni mecz w tym roku PGE Spójnia zagra w Stargardzie

W czternastej kolejce spotkań stargardzki zespół mierzyć się będzie z beniaminkiem Energa Basket Ligi Sokołem Łańcut.
To będzie powrót do przeszłości. Kluby ze Stargardu i Łańcuta toczyły zacięte boje na zapleczu ekstraklasy. To właśnie pomiędzy nimi rozstrzygała się w 2018 roku sprawa awansu do najwyższej ligi. Spójnia w finale play off pokonała wtedy Sokoła i od tego czasu występuje na parkietach EBL. Sokół dołączył do klubów ekstraklasy w tym roku, pokonując w finale play off I ligi Górnika Wałbrzych. Po czterech sezonach przerwy kluby ze Stargardu i Łańcuta ponownie zmierzą się ze sobą.

Wyżej w tabeli EBL jest PGE Spójnia Stargard, która ma sześć zwycięstw. Rawlplug Sokół Łańcut wygrał cztery spotkania. Po słabszym starcie sezonu i sześciu kolejnych porażkach najbliższy rywal stargardzkiego zespołu zaczął wygrywać i w kolejnych siedmiu meczach czterokrotnie zdobywał komplet punktów. Ostatnio pokonał w Łańcucie BM Stal Ostrów Wielkopolski 70:67.

Liderem Sokoła jest Amerykanin Corey Sanders, który średnio na mecz zdobywa 19,8 pkt, notuje 5 asyst i 4,8 zbiórki. Oprócz niego najwięcej zależy od Raynere’a Thorntona i Adama Kempa. Kluczowym graczem jest także Delano Spencer II, który jednak dwa ostatnie spotkania miał słabsze. W piątkowym meczu w Stargardzie ciekawie może wyglądać rywalizacja pomiadzy liderem PGE Spójni Courtneyem Fortsonem a Sandersem. Obaj lubią brać na siebie ciężar gry swoich zespołów, sporo rzucają, ale i wiedzą, jak dzielić się piłką z kolegami. Ciekawa będzie także rywalizacji pod koszami pomiędzy Barretem Bensonem i Adamem Kempem.

Analizując statystyki drużynowe, bardziej ofensywnie nastawiony jest stargardzki zespół. Średnio zdobywa 79,9 pkt, a Rawlplug Sokół 71,9. PGE Spójnia ma także lepszą skuteczność (44,1 – 39,7 procent). Stargardzki zespół ma więcej asyst (227 – 167) i przechwytów (98 – 70), a nieco mniej zbiórek (484 – 495).

Ostatnie w 2022 roku spotkanie PGE Spójni, w którym jej rywalem będzie Rawlplug Sokół Łańcut, rozegrane zostanie 30 grudnia. Początek meczu w hali OSiR Stargard o godzinie 19.

Wspierają nas:

Skip to content