PGE Spójnia bardzo blisko zwycięstwa w derbach

King Szczecin pokonał PGE Spójnię Stargard 97:95 w meczu siódmej kolejki Energa Basket Ligi. Shawn Jones rzucił 30 punktów i miał 10 zbiórek.

W derbach emocje są gwarantowane i tak też było w niedzielny wieczór w Netto Arenie Szczecin. PGE Spójnia grała na wyjeździe, ale mogła czuć się jak u siebie. W Szczecinie stawiła się liczna grupa stargardzkich kibiców i gorąco dopingowała PGE Spójnię.

To był mecz, w którym nasz zespół kilka razy wychodził z kłopotów. W drugiej, trzeciej i czwartej kwarcie gospodarze osiągali wyraźną przewagę, ale za każdym razem PGE Spójnia zmniejszała dystans. Na początku trzeciej kwarty przegrywała tylko 43:45. Największe emocje były jednak w czwartej kwarcie. W niej King miał 14 punktów przewagi, ale i wtedy stargardzki zespół pokazał charakter. W czwartej kwarcie rzucił 37 punktów. W ostatnich sekundach PGE Spójnia miała już tylko punkt mniej niż King. Nie było już jednak czasu, by wyjść na prowadzenie. Ostatecznie, szczeciński klub wygrał 97:95.

W niedzielnych derbach pierwszoplanową postacią był Shawn Jones. Nasz zawodnik rzucił 30 punktów, trafiając 11 z 14 rzutów z gry i 8 z 9 osobistych. A dodatkowo miał 10 zbiórek. Paweł Kikowski, który po siedmiu sezonach spędzonych w szczecińskim klubie, tym razem zagrał przeciwko niemu, rzucił dla PGE Spójni 6 punktów, wykorzystując obie próby trzypunktowe.

King Szczecin – PGE Spójnia Stargard 97:95 (24:20, 21:21, 23:17, 29:37)
King: Meier 19 (4), Fayne 15, Brown 13 (3), Mazurczak 12 (2), Cuthbertson 10 (2), Eads III 9, Matczak 8 (2), Żmudzki 5, Kostrzewski 4, Borowski 2.
PGE Spójnia: Jones 30, Fortson 13, Sulima 12, Clarke 10, Gruszecki 8 (2), Brown 7 (1), Kikowski 6 (2), Mathews 4, Brenk 3, Grudziński 2.

Statystyki drużynowe
King: skuteczność rzutów z gry – 51,6 proc. (33/64), skuteczność rzutów osobistych – 69,2 proc. (18/26), skuteczność rzutów za 2 pkt – 48,8 proc. (20/41), skuteczność rzutów za 3 pkt – 56,5 proc. (13/23), zbiórki – 32 (atak 14, obrona 18), asysty – 26, przechwyty – 6, straty – 16, bloki – 9.
PGE Spójnia: skuteczność rzutów z gry – 50 proc. (32/64), skuteczność rzutów osobistych – 83,9 proc. (26/31), skuteczność rzutów za 2 pkt – 57,4 proc. (27/47), skuteczność rzutów za 3 pkt – 29,4 proc. (5/17), zbiórki – 35 (atak 13, obrona 22), asysty – 25, przechwyty – 3, straty – 14, bloki – 3.