PGE Spójnia gra w Bydgoszczy. Różnica jest w obronie i zbiórkach

W siedemnastej kolejce Energa Basket Ligi stargardzki zespół zagra na wyjeździe z Eneą Abramczyk Astorią Bydgoszcz. PGE Spójnia zagra o czwarte kolejne zwycięstwo.

Nasz zespół zagra w Bydgoszczy po trzech kolejnych wygranych, natomiast Astoria przegrała ostatnie dwa spotkania. W tabeli oba kluby dzieli pięć punktów i dziewięć miejsc. Na ten moment PGE Spójnia z powodzeniem walczy o play off, a jej najbliższy rywal musi się bronić przed degradacją. Mecze przeciwko zespołom, które są zagrożone degradacją, nie należą do łatwych. Najlepszym przykładem Rawlplug Sokół Łańcut, który niedawno ograł lidera Śląsk Wrocław, a wczoraj pokonał we Włocławku Anwil.

W pierwszej rundzie PGE Spójnia pokonała w Stargardzie Eneę Abramczyk Astorię punktem 73:72, po fenomenalnym trafieniu w ostatniej sekundzie czwartej kwarty Jordana Mathewsa. To była ciężka przeprawa stargardzkiego zespołu. W pewnym momencie rywale mieli czternaście punktów więcej, ale w drugiej połowie gospodarze przejęli inicjatywę i rzutem na taśmę zapewnili sobie wygraną.

Rewanż w Bydgoszczy zapowiada się także emocjonująco. Astoria wprawdzie przegrała ostatnie dwa spotkania, ale niedawno potrafiła pokonać u siebie Kinga Szczecin. Patrząc w statystyki drużynowe klubów z Bydgoszczy i Stargardu, zauważymy niemal identyczny atak. PGE Spójnia w szesnastu spotkaniach rzuciła 1310 punktów, a Enea Abramczyk Astoria 1316. W obronie natomiast jest już spora różnica na korzyść stargardzkiego zespołu. Rywale rzucili PGE Spójni 1287 punktów, a bydgoski klub pozwolił sobie rzucić 1454 pkt. Nasz zespół wyraźnie wygrywa także porównanie w zbiórkach (612-531), lepszy jest w asystach (292-276) i przechwytach (126-108).

Spotkanie w Bydgoszczy pomiędzy Eneą Abramczyk Astorią a PGE Spójnią rozegrane zostanie w sobotę, 21 stycznia o godzinie 19.30. Płatna transmisja internetowa na Emocje.tv

Wspierają nas:

Skip to content