PGE Spójnia ograła Asseco Arkę!

Świetnie rundę rewanżową rozpoczęła PGE Spójnia Stargard. W szesnastej kolejce Energa Basket Ligi pewnie pokonała na wyjeździe Asseco Arkę Gdynia 97:82.

W dzisiejszym spotkaniu w stargardzkim zespole nie zagrali Darnell Jackson i Tony Bishop. Obaj nie będą dalej występować w PGE Spójni. W tej sytuacji na parkiet powrócił Jokubas Gintvanis, który w ostatnich pięciu spotkaniach nie mieścił się w składzie.

Pierwsza kwarta to przewaga gospodarzy. Arka nie grała rewelacyjnie, ale wykorzystywała nieskuteczność gości. Gdyński zespół odskoczył na 8 punktów.

W drugiej kwarcie PGE Spójnia rozpoczęła swój popis. Punktowała bliżej i dalej kosza. Obrona też dobrze działała. Arka momentami nic nie mogła zdziałać. Spójnia rzuciła w tej kwarcie aż 36 punktów. Arka przegrywała w połowie spotkania 41:49.

W trzeciej kwarcie gospodarze najpierw dali odskoczyć stargardzkiemu zespołowi o kolejne trzy punkty, ale później rozpoczęli pościg. W pewnym momencie przegrywali tylko czterema punktami. PGE Spójnia uporządkowała grę i znowu potrafiła powstrzymać gospodarzy. Po trzydziestu minutach stargardzki zespół wygrywał 68:60.

Czwarta kwarta to był kolejny popis PGE Spójni Stargard. Gospodarze nie byli w stanie powstrzymać rozpędzonych naszych koszykarzy. Stargardzki zespół punktował z dystansu i bliżej kosza. Nawet jeśli nie trafiał, to zbierał piłkę i notował skuteczne dobitki. Świetnie grali Raymond Cowels III, Mateusz Kostrzewski, Adris De Leon, Jokubas Gintvainis. PGE Spójnia jeszcze powiększyła przewagę i wygrała 97:82.

W dzisiejszym spotkaniu zespół Asseco Arka miał 46 procent skuteczności rzutów z gry, PGE Spójnia 59 proc. Gdyński klub miał 13 trójek, stargardzki 12. Arka miała 26 zbiórek, PGE Spójnia 31.

Sześciu zawodników PGE Spójni rzuciło co najmniej 10 punktów. Raymond Cowels III rzucił dzisiaj 25 punktów trafiając wszystkie sześć rzutów trzypunktowych. Mateusz Kostrzewski rzucił 21 punktów i miał 6 zbiórek. Adris De Leon rzucił 16 punktów i miał 3 asysty. Tomasz Śnieg rzucił 12 punktów, miał 6 zbiórek i 6 asyst. Jokubas Gintvainis rzucił 11 punktów, miał 2 zbiórki i 3 asysty. Kacper Młynarski rzucił 10 punktów i miał 7 zbiórek.

Asseco Arka Gdynia – PGE Spójnia Stargard 82:97 (21:13, 20:36, 19:19, 22:29)

Asseco Arka: Bostic 28 (5), Green IV 14 (4), Upson 11, Hammonds 10 (1), Emelogu 8 (2), Szubarga 6 (1), Wołoszyn 5 (1), Czerlonko, Hrycaniuk, Wyka

PGE Spójnia: Cowels III 25 (6), Kostrzewski 21, Leon 16 (2), Śnieg 12, Gintvainis 11 (2), Młynarski 10 (2), Brenk 2, Olisemeka