Pierwszy wyjazd i walka o powrót na zwycięską ścieżkę.

Gdy czytacie te słowa nasza biało-bordowa drużyna jest już w Warszawie i przygotowuje się do jutrzejszego, pierwszego wyjazdowego w sezonie, meczu z Legią. Transmisja na platformie emocje.tv.

PGE Spójnia , podobnie jak legioniści, będzie starała się powrócić na zwycięską ścieżkę. Po przegranej w derbach z Wilkami i wygranej z MKSem Dąbrowa Górnicza musieliśmy uznać wyższość Trefla Sopot. Legia Warszawa wygrała swoje dwa pierwsze mecze (oba rozgrywane u siebie) pokonując kolejno Asseco Arkę Gdynia 79:59 i wysoko Twarde Pierniki Toruń 105:68. W ostatnim meczu (na wyjeździe) doznali jednak zaskakującej porażki z GTK Gliwice 78:75, dla którego był to pierwszy wygrany mecz po wcześniejszych przegranych z naszymi wcześniejszymi rywalami MKSem i Treflem. Bilans naszych dotychczasowych ekstraklasowych spotkań (od sezonu 2018/2019) jest zdecydowanie na korzyść warszawiaków, którzy wygrali 4 z 5 rozegranych spotkań. Biało-bordowi zwyciężyli tylko raz w przerwanym przez COVID-19 sezonie 2019-2020.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Legii jest Muhammad-Ali Abdur-Rahkman, który zdobywa średnio 18.3 pkt na mecz przy 50% skuteczności z gry (61,9% za 2 i 35.3% za 3). Tuż za nim z 14.7 punktami w meczu jest Joshua Sharkey. Wymusza on także niemal 6 przewinień rywali. Najlepiej zza łuku spisuje się natomiast dobrze nam znany Raymond Cowels III. Jest on trzecim punktującym drużyny z 44% skutecznością za 3. Grą podopiecznych Wojciecha Kamińskiego kieruje Łukasz Koszerek (4,7 asysty), którego wspiera wspomniany wcześniej Joshua Sharkey (4,3 asysty). Pod koszami natomiast dominują Jure Škifić (4,7 zb.) i Adam Kemp (5,0 zb.) wspierani dodatkowo Dariuszem Wyką (4.3 zb).

Całościowo statystycznie warszawiacy wyglądają lepiej od biało-bordowych. Zdobywają średnio o 9 punktów więcej w meczu i są skuteczniejsi zarówno w rzutach zza łuku (39.7% – 25%) jak i bliżej kosza (54.7% – 51.9%). Nasza drużyna zbiera więcej piłek (40 – 25.3) i wymusza więcej fauli. Mamy za to mniej asyst (19,3 – 14,7) i popełniamy więcej strat przy niemal identycznych statystykach bloków i przechwytów.

Będzie to pierwszy sprawdzian naszych zawodników na obcym boisku. Czy uda im się wygrać z Legią i tym samym powrócić na ścieżkę zwycięstw? Zobaczymy już jutro o 15:30. Transmisja na platformie emocje.tv. Zapraszamy do oglądania i kibicowania biało-bordowym! Trzymajcie kciuki!! #SpójniaFamily

Wspierają nas:

Skip to content