Po drugie sezonowe zwycięstwo

Jutro o 17:35 w Ergo Arenie rozpoczniemy nasz drugi w tym sezonie i pierwszy wyjazdowy mecz, w którym zmierzymy się z drużyną Trefla Sopot.

Sopocka drużyna bardzo dobrze wypadła w przedsezonowych sparingach. Najpierw dwukrotnie wygrali z Asseco Arką Gdynia, potem pokonali jeszcze drużynę Polskiego Cukru Toruń (także dwukrotnie), Arged BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski i Enei Astorii Bydgoszcz. Ulegli tylko drużynie Kinga Wilki Morskie Szczecin.

Żółto-czarni w pierwszej kolejce podejmowali aktualnego mistrza Polski – Stelmet Enea BC Zielona Góra, stawiając zielonogórzanom trudne warunki. Mecz do ostatniej minuty był bardzo wyrównany. Więcej zimnej krwi zachowali jednak podopieczni Żan’a Tabak’a i to oni wrócili do Zielonej Góry z 2 punktami wygrywając 71:76. Najskuteczniejszym graczem Trefla był Karol Gruszecki który w 33 minuty na boisku zdobył 19 punktów, notując dobre 40% skuteczności rzutów za 3 punkty (4/10) oraz 4 asysty. Z bardzo dobrej strony pokazali się też podkoszowi sopockiej drużyny Dominik Olejniczak – 10 punktów, 8 zbiórek i 2 bloki i nasz wychowanek Paweł Leończyk – 6 punktów i 7 zbiórek. Niezłe zawody zagrali też bracia Kolendowie – Michał (12 punktów) i Łukasz (8 punktów). Statystycznie słabiej wypadła natomiast zagraniczna rotacja podopiecznych Marcina Stefańskiego.

Nasza biało-bordowa ekipa, w pierwszej  kolejce, podejmowała natomiast wicemistrza Polski. Pomimo tego, że nie byliśmy faworytem w tym meczu to mocną obroną i dobrą grą całego zespołu zniwelowaliśmy atuty Pszczółki Start Lublin odnosząc na inaugurację sezonu 2020/2021 Energa Basket Ligi zwycięstwo 70:65.

Od powrotu biało-bordowych do ekstraklasy nasze drużyny mierzyły się czterokrotnie. W pierwszym sezonie ulegliśmy żółto-czarnym na własnym parkiecie (76:82), ale udało nam się zrewanżować i wygraliśmy mecz wyjazdowy (96:98). Kolejny sezon to odpowiednio wygrana Trefla u siebie (68:64) i następnie nasza na własnym boisku (78:69). W naszych zmaganiach mamy zatem bilans remisowy – obie drużyny mają po dwa zwycięstwa (po jednym na własnym i na rywala boisku) i dwie przegrane.

Biało-bordowi po pierwszej wygranej są mocno zmotywowani do walki o drugie sezonowe zwycięstwo i jadą przechylić szalę bilansu na swoją korzyść.

Klub dziś otrzymał także  list czystości Omari’ego Gudul’a i oficjalnie zgłosił go do rozgrywek Energa Basket Ligi. Zawodnik jest gotowy do gry i pojechał z drużyną do Sopotu, jednak w związku z krótka przerwą w treningach o jego występie w meczu zadecyduje sztab trenerski.

Transmisja jutrzejszego spotkania już od 17:30 na antenach stacji Polsat Sport Extra oraz w internecie (opłata 5 zł) na platformie ipla.tv

Wspierają nas:

Skip to content