Po świąteczny prezent do Wrocławia!

Przed samymi świętami będziemy mieli okazję na sprawienie nam wszystkim prezentu. Już jutro w Hali Orbita zmierzymy się z drużyną WKS Śląsk Wrocław. Transmisja z tego spotkania od 17:30 na kanale Polsat Sport Extra.

WKS Śląsk Wrocław to trudny przeciwnik. W swojej hali na siedem dotychczas rozegranych spotkań przegrał tylko jedno z Zastalem Zielona Góra. Należy nadmienić, że w ostatniej kolejce wrocławianom udało się zrewanżować i jako druga drużyna w lidze pokonali właśnie przodujący w tabeli Zastal. Była to również pierwsza przegrana zielonogórzan we własnej hali.

Podopieczni Olivera Vidina zajmują z bilansem 11 zwycięstw i 6 porażek 3 miejsce w tabeli. Wrocławianie ulegli tylko Zastalowi Enea BC Zielona Góra, Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp., Pszczółce Start Lublin, Treflowi Spot, Anwilowi Włocławek oraz już w rundzie rewanżowej Enei Astorii Bydgoszcz. Grają nierówno rozprawiając się z topem tabeli, aby następnie przegrać z drużynami niżej notowanymi.
Nasze spotkanie z pierwszej rundy było bardzo wyrównane. Ostatecznie biało-bordowi przegrali 73:74 nie wykorzystując szansy na wygraną w ostatniej akcji.

Ofensywną siłą trójkolorowych był  Garrett Nevels. Zawodnik notował średnio 15.7 punktu w meczu w tym przy 4.3 próbach zza łuku trafia świetne 57.7% z nich. Nevels zmagał się z urazem kostki i ostatecznie musiał się poddać zabiegowi.  Szybko wyłonił sie jednak nowy lider. To notujący średnio 15.2 punktu na mecz  rozgrywający Strahinja Jovanović. Do zdobytych oczek dokłada jeszcze po 5 asyst. Na tablicach rządzi Ivan Ramljak zbierając 7.6 piłek w meczu. To jego blok zatrzymał naszą ostatnią akcję w meczu pierwszej rundy. Pomaga mu w tym dobrze prezentujący się w tym sezonie Aleksander Dziewa, który zbiera niemal 6 piłek na mecz i do tego dokłada 14 punktów. Wśród graczy zdobywających średnio dwucyfrową liczbę punktów są jeszcze Elijah Stewart (14.1) i Kyle Gibson (10.1).

Średnie statystyki drużynowe obu zespołów są bardzo zbliżone z korzyścią dla biało-bordowych. My zdobywamy średnio więcej punktów w meczu 82.6 do 81.1 wrocławian. Trójkolorowi mają jednak nieco lepszą skuteczność zarówno w rzutach za 2 (50.3% PGE Spójnia, 53.9% WKS) jak i zza łuku (34.6% PGE Spójnia, 35.9% WKS). Biało-bordowi zbierają za to więcej piłek i to zarówno w obronie jak i w ataku. Rozdajemy także więcej asyst (17.4 – 16.7) i popełniamy niemal 1.5 starty mniej na mecz.

Pierwsze spotkanie było bardzo wyrównane i to zapowiada się równie zacięcie. WKS ostatnio obroną zatrzymał świetny Zastal, ale grając dobrze w obronie i skutecznie w ataku biało-bordowi powinni powalczyć o świąteczną wygraną i zdobyć Halę Orbita!

Transmisja od 17:30 na kanale Polsat Sport Extra. Zapraszamy!

Wspierają nas:

Skip to content