Po zwycięstwo do Gliwic!

Dziś gramy kolejny wyjazdowy mecz. Tym razem w Gliwicach zmierzymy się z drużyną prowadzoną przez Roberta Witkę – GTK Gliwice.

Gliwiczanie z pięciu dotychczas rozegranych spotkań wygrali jedno, sensacyjnie pokonując Legię Warszawa. Musieli uznać natomiast wyższość MKSu Dąbrowa Górnicza, Trefla Sopot, Twardych Pierników i w ostatnim meczu wzmocnionej już graczami zagranicznymi Asseco Arki Gdynia. Liderem drużyny jest rozgrywający Jabarie Hinds, który średnio w meczu zdobywa 17.2 pkt (47.1% za 3) i rozdaje 6.2 asysty. Wtóruje mu grający na pozycji niskiego/silnego  skrzydłowego Roberts Stumbris dokładając 11.6 pkt (w tym przy skuteczności 48% za 3) i 5.8 (najwięcej w drużynie) zbiórki w meczu. Dwucyfrową zdobyczą może pochwalić się jeszcze jeszcze Keyshawn Woods (11.2 pkt).

Podopieczni Roberta Witki zdobywają średnio o 5 punktów w meczu mniej od biało-bordowych (74:79) tracąc także o 3 punkty więcej. Statystycznie lepiej wyglądają zarówno w skuteczności za 2 (58% do 51.4% PGE Spójni) jak i za 3 (36% do 27.4%). Nasza drużyna znacznie lepiej egzekwuje rzuty osobiste oraz zbiera więcej piłek, szczególnie na atakowanej tablicy. GTK doznało także dwóch porażek na trzy rozegrane mecze we własnej hali.

Wszyscy nasi zawodnicy są zdrowi i będą do dyspozycji trenera Marka Łukomskiego. Pozostaje nam śledzić dzisiejszy mecz, kibicować i trzymać kciuki za zwycięstwo biało-bordowych. Mecz rozpoczynamy o 15:30. Transmisja na platformie emocje.tv.

Wspierają nas:

Skip to content