Podtrzymać zwycięską passę u siebie

Przed nami mecz dziesiątej kolejki Energa Baket Ligi. 4 grudnia PGE Spójnia podejmie w Stargardzie BM Stal Ostrów Wielkopolski.

To będzie trzecie kolejne spotkanie PGE Spójni na własnym terenie. Dwa poprzednie były zwycięskie. Pokonaliśmy pewnie Suzuki Arkę Gdynia 88:61 i z niewielkimi kłopotami Grupę Sierleccy Czarni Słupsk 83:69. Przed nami mecz z wymagającym rywalem. W niedzielę zagramy z BM Stal Ostrów Wielkopolski, trzecim zespołem w tabeli ekstraklasy.
Najbliższy przeciwnik stargardzkiego klubu ma siedem zwycięstw i dwie porażki. PGE Spójnia wygrała pięć spotkań, przegrała cztery. Stal obie dotychczasowe porażki zanotowała na boiskach rywali, a że stargardzki zespół ostatnio czuje się u siebie doskonale, to kibice PGE Spójni mogą optymistycznie nastawieni udać się w niedzielny wieczór do hali OSiR Stargard. Będą mieli też okazję zobaczyć byłego zawodnika Spójni. W Stali gra Filip Siewruk, który w stargardzkim klubie był w sezonie 2020/2021.

Patrząc w statystyki, widać różnicę w ofensywie. BM Stal zdobywa średnio na mecz 91,2 pkt, PGE Spójnia 77,2 pkt. Stal oddała o czteredzieści więcej celnych rzutów za 2 lub 3 pkt. W zbiórkach już takiej różnicy nie ma. Stargardzki zespół w dziewięciu spotkaniach miał ich 337, a jego najbliższy przeciwnik 345. Kluczowa dla losów meczu będzie więc z naszej strony obrona. Jeśli gracze Stali nie będą oddawać rzutów z łatwych pozycji, wtedy PGE Spójnia będzie miała okazję powalczyć pod koszami o piłkę. A po zbiórkach napędzać swoje ofensywne akcje, z czym ostatnio radziła sobie bardzo dobrze, za sprawą Courtneya Fortsona. Stargardzki zespół coraz lepiej radzi sobie także na dystansie, co też może mieć w niedzielę duże znaczenie.

Od powrotu Spójni do ekstraklasy kluby ze Stargardu i Ostrowa Wielkopolskiego grały ze sobą siedem razy. Nasza drużyna wygrała trzy spotkania. W sezonie 2018/2019 stargardzki zespół przegrał na wyjeździe 84:86, a u siebie 79:88. W kolejnym sezonie, w jedynym meczu, PGE Spójnia wygrała na swoim terenie 80:66. W sezonie 2020/2021 zwyciężyliśmy dwukrotnie. Najpierw w Ostrowie Wielkopolskim 105:98, a później w Stargardzie 84:83. W poprzednim sezonie dwa razy wygrała Stal. Stargardzki zespół przegrał na wyjeździe 82:91, a u siebie 61:105.

PGE Spójnia Stargard zagra z BM Stalą Ostrów Wielkopolski w niedzielę, 4 grudnia 2022 roku. Początek meczu w hali OSiR Stargard przy ulicy Pierwszej Brygady 1 o godzinie 17.30.

Wspierają nas:

Skip to content