Pokonać Starogard

Przed nami 14 kolejka Energa Basket Ligi. Biało-bordowi wracają na Halę OSiR w Stargardzie, a ich rywalem będzie Polpharma Starogard Gdański. Transmisja meczu już dziś od 17:30 na kanele Polsat Sport News oraz na platformie ipla.tv.

Nasza drużyna podrażniona ostatnia przegraną w Toruniu wybiegnie na parkiet w Stargardzie osłabiona nieobecnością Filipa Matczka, który już dzień po meczu z Twardymi Piernikami udanie przeszedł zabieg związany z kontuzją kciuka. Może to być szansą dla rezerwowych Szymona Walczaka i Filipa Siewruka na większe minuty i szersze zaprezentowanie swoich umiejętności na parkiecie.

Nasz dzisiejszy rywal w dotychczas rozegranych 13 spotkaniach wygrał tylko jeden mecz – przeciwko drużynie Hydrotruck Radom. Niezadowalająca postawa zespołu z Kociewia doprowadziła do zmiany trenera – Marka Łukomskiego zastąpił Robert Skibniewski, co dotychczas nie poprawiło bilansu drużyny. Trzeba jednak pamiętać, że starogardzianie będą walczyć w każdym meczu starając się wyrwać zwycięstwo swoim przeciwnikom, tym bardziej , że dotychczasowe statystyki obu zespołów są bardzo zbliżone.

Siłą ofensywną kociewskich diabłów są zawodnicy zagraniczni. Najlepiej punktującym jest Amerykanin Trevon Allen. Zdobywa on średnio 17.8 punktu (7 miejsce w lidze) na mecz i trafia zza łuku ze skutecznością 37.9% przy około 5 rzutach oddawanych w meczu. 14.4 punktu zdobywa Steven Haney. On też oddaje najwięcej rzutów za trzy w całej drużynie (6,2) trafiając 33.7% z nich. Grą podopiecznych Roberta Skibniewskiego kieruje James Washington i jest w tym skuteczny notując 7.7 asysty w meczu, co daje mu 2 miejsce w lidze. Dokłada także średnio 13 punktów do dorobku drużyny. Najlepszy zbierającym starogardzian jest doskonale znany nam i naszym kibicom Peter Olisemeka. Notuje on średnio 7.5 zbiórki i dokłada także 11 punktów w meczu. Na tablicach pomaga mu Joe Furstinger, który w październiku dołączył do kociewskich diabłów i notuje średnio 13 punktu na mecz i 5.2 zbiórki. Zagraniczna rotację uzupełniają Sebastian Kowalczyk, Grzegorz Surmacz i Jacek Jarecki.

Będzie to bardzo ważne spotkanie dla obu drużyn. Starogardzianie muszą walczyć o każde zwycięstwo aby uciec ze strefy spadkowej. Biało-bordowi natomiast muszą zwyciężać aby zbliżyć się do czołowej ósemki i w niej umocnić. Transmisja już dziś o 17:35.

Zapraszamy do kibicowania!!

Wspierają nas:

Skip to content