Przedświąteczne granie. PGE Spójnia powalczy w Radomiu

W trzynastej kolejce Energa Basket Ligi zespół ze Stargardu zagra 20 grudnia na wyjeździe z HydroTruck Radom. Przeciwko naszej drużynie wystąpi były gracz Spójni Rod Camphor.

PGE Spójnia Stargard miała trochę czasu na przygotowania do meczu w Radomiu, bowiem ostatnie ligowe spotkanie rozegrała w poprzednią środę, 11 grudnia. Trener Jacek Winnicki mógł się więc skupić na treningach, bo zespół nie był w rozjazdach.

W Radomiu zagramy z klubem, który nieźle radzi sobie w pierwszej części sezonu. HydroTruck wygrał siedem meczów, a przegrał pięć. Ma trzy punkty więcej niż PGE Spójnia. Nie trzeba więc nikomu mówić, jak ważny to będzie mecz.

O wynikach radomskiego zespołu w największym stopniu decyduje trójka Amerykanów. Jeden z nich doskonale jest nam znany. To Rod Camhpor, który w poprzednim sezonie grał w stargardzkim klubie. W HydroTruck zdobywa średnio 16,8 pkt, najwięcej w drużynie. Ciekawie zapowiada się snajperska rywalizacja jego i Raymonda Cowelsa III, najlepszego strzelca PGE Spójni, który ma wyższą średnią niż Camphor 17,92 pkt.

Rod Camphor notuje także 4,1 asysty i 3,2 zbiórki. Ważnym graczem tego zespołu jest Obie Trotter (14,2 pkt, 6,7 as., 4,6 zb.). Trójkę liderów HydroTruck uzupełnia Carl Lindbom (13,8 pkt, 6 zb., 1,6 as.). Powstrzymanie tych koszykarzy jest kluczem do zwycięstwa.

HydroTruck wygrał cztery z pięciu ostatnich spotkań. Wygrał między innymi wyjazdowe mecze we Włocławku i Szczecinie, co pokazuje, że to wymagający rywal. Ale i PGE Spójnia wygrała już dwa spotkania wyjazdowe, w Starogardzie Gdańskim i Gliwicach, więc mecz w Radomiu zapowiada się ciekawie.

HydroTruck Radom zagra z PGE Spójnią w piątek, 20 grudnia. Początek spotkania w hali MOSiR w Radomiu o godzinie 19.

Średnie zespołów

PGE Spójnia: punkty 76,8, skuteczność rzutów z gry 41,9 procent, skuteczność rzutów za 2 pkt 45,6 proc., skuteczność rzutów za 3 pkt 35,7 proc., skuteczność rzutów osobistych 68,9 proc., zbiórki 38, asysty 16,5, przechwyty 6, straty 14, bloki 3,58

HydroTruck: punkty 80,2, skuteczność rzutów z gry 43,6 procent, skuteczność rzutów za 2 pkt 46,5 proc., skuteczność rzutów za 3 pkt 40,2 proc., skuteczność rzutów osobistych 67,9 proc., zbiórki 38, asysty 19, przechwyty 7,75, straty 14,7, bloki 2,5

Wspierają nas:

Skip to content