90 - 78
Pełny czas bez dogrywki

Podsumowanie

Pierwsze dwie minuty należały do zespołu gospodarzy, a w ataku brylował Jimmie Taylor, po którego punktach Spójni wyszła na prowadzenie. Próba krycia na całym boisku przez Spójnię nie przynosiła pożądanych rezultatów, a wręcz przeciwnie, bo goście szybko operowali piłką i doprowadzili do wyrównania, a następnie za sprawą skutecznego Jabarie’go Hindsa wyszli na prowadzenie, które z minuty na minutę powiększali. W drugiej kwarcie obie drużyn grały punkt za punkt, pewności siebie nabierał z każdym kolejnym celnym rzutem Tweety Carter, dobrze prezentował się również Marcel Wilczek (5 punktów w drugiej kwarcie) i gospodarze schodzili na przerwę „tylko” z pięciopunktową stratą.

Po przerwie gospodarze ruszyli do ataku na rywala i wyszli nawet na prowadzenie 55:53, ale seria niecelnych rzutów i niewymuszonych strat, pozwoliła krośnieńskiemu zespołowi ponownie odzyskać kontrolę nad spotkaniem, powiększając prowadzenie do sześciu punktów przed czwartą kwartą.

Ostatnie dziesięć minut to popis skuteczności duetu Camphor/Taylor, którzy łącznie zdobyli 19 z 28 punktów w tej kwarcie. Goście grali za to bardzo nerwowo i nieskutecznie, forsując rzuty z nieprzygotowanych pozycji. Stargardzki zespół niesiony dopingiem kibiców uwierzył, że jest w stanie wygrać większą różnicą punktową, niż przegrał w Krośnie, ale wtedy przypomniał o sobie Jabarie Hinds, którego celny rzut za trzy punkty, zniwelował przewagę do 8 punktów na niespełna minutę do końca. Dwie skuteczne akcje podkoszowych dały ostatecznie zwycięstwo 90:78, po bardzo dobrej czwartej kwarcie w wykonaniu gospodarzy, którą wygrali 28:10.

Bohaterem meczu okazał się Jimmie Taylor, który rządził i dzielił pod obiema tablicami (13 na 16 za 2), wiele akcji kończąc wsadami, a także efektownie blokując rywali. Dzielnie wspierali go także Camphor (4 na 5 za 3, 8 asyst), Carter (14 pkt 8 asyst), Pabian (11 punktów, 7 zb).

Po zwycięstwie nasz zespół ma jeden punkt więcej od Miasta Szkła Krosno i Trefla Sopot. Kolejny mecz w najbliższy poniedziałek w Dąbrowie Górniczej z tamtejszym MKSem.

Szczegóły

Data Czas Liga Sezon Pełny czas bez dogrywki
21 marca 2019 18:00 Energa Basket Liga 2018/2019 90'

Hala

Hala OSiR Stargard
Pierwszej Brygady 1, 73-110 Stargard, Polska

Wyniki

Drużyna1234T
PGE Spójnia Stargard1724212890
Miasto Szkła Krosno2521221078

PGE Spójnia Stargard

# Zawodnik Pozycja PTS REB AST STL BLK FGM FGA FG% 3PM 3PA 3P% FTM FTA FT% OFF DEF TO PF
0Dawid BrękRozgrywający001000000000000000
1Jimmie TaylorŚrodkowy2700000000000000000
4Rod CamphorRozgrywający1908000000000000000
8Wojciech FraśSilny skrzydłowy000000000000000000
10Piotr PamułaRzucający603000000000000000
21Maciej RaczyńskiNiski skrzydłowy000000000000000000
23Shane RichardsNiski skrzydłowy200000000000000000
24Marcin DymałaRzucający200000000000000000
25Marcel WilczekŚrodkowy900000000000000000
29Tweety CarterRozgrywający1408000000000000000
44Hubert Pabian (C)Silny skrzydłowy1104000000000000000

Wspierają nas: