Szanse PGE Spójni Stargard przed play-offami – prognozy, oczekiwania, analizy

Zapadają ostateczne rozstrzygnięcia w fazie zasadniczej sezonu 2023/24 PLK. Po 28 kolejkach Spójnia zajmuje siódme miejsce – premiowane udziałem w fazie play-off. Do końca fazy zasadniczej przed Spójnią jeszcze dwa mecze. W piątek 19 kwietnia w ramach 29. kolejki zmierzy się z Enea Stelmet Zastal Zielona Góra w swojej hali. Natomiast w przyszłą sobotę 27 kwietnia w ostatniej 30. kolejce czeka Spójnię wyjazdowy mecz z Dzikami Warszawa.

Czy uda się Spójni utrzymać pozycję w tabeli PLK dającą grę w play-offach? Może uda się poprawić historyczne osiągnięcia klubu? Spójrzmy na sytuację w tabeli i najbliższe mecze Spójni i jej głównych rywali. Przeanalizujmy, kto może wystąpić w play-offach oraz jak Stargardzianie spisywali się w meczach z drużynami, które zajmują aktualnie miejsce dające awans do tej fazy rozgrywek.

Czy PGE Spójnia Stargard poprawi swoje najlepsze osiągniecie w historii?

W maju 2018 roku PGE Spójnia Stargard, po czternastoletniej przerwie, awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Sezon 2018/19 zakończył się trzynastym miejscem drużyny w PLK. Pandemiczny sezon 2019/20 został zakończony w marcu 2020 roku, a Spójnia zajęła dziewiąte miejsce. Rozgrywki sezonu 2020/21 Spójnia zakończyła na ósmym miejscu, a w ćwierćfinale play-off z odpadła z zespołem z Zielonej Góry. Sezon 2021/22 Stargardzianie zakończyli na jedenastej pozycji. Z kolei w sezonie 2022/23 drużyna zajęła piąte miejsce, a w ćwierćfinale play-off uległa Legii Warszawa. To najlepsze osiągniecie w dotychczasowych zmaganiach ligowych dla Spójni.

Czy w tym sezonie uda się poprawić to osiągnięcie fazy zasadniczej sezonu? Otóż biorąc pod uwagę, że bezpośrednie mecze rozegrają ze sobą drużyny, które znajdują się bezpośrednio w tabeli nad Spójnią – w 29. kolejce Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski podejmie Polski Cukier Start Lublin, a w 30. kolejce Polski Cukier Start Lublin zagra z Legią Warszawa, nie uda się tych drużyn już przeskoczyć w tabeli. O tym jak wygląda aktualna sytuacja w PLK oraz kto może awansować do play-offów w dalszej części artykułu. Jednak PGE Spójnia Stargard ma szansę, aby poprawić swoje najlepsze historyczne osiągniecie, jeśli uda się awansować do play-offów, a w nich piąć w drabince. Przypomnijmy, że największy sukces w historii klubu to wicemistrzostwo Polski w sezonie 1996/97.

Jakie drużyny mogą zagrać w play-offach PLK sezonu 2023/24?

Po 28 kolejkach sezonu 2023/24 PLK liderem z 50 punktami jest Anwil Włocławek. O jeden punkt mniej ma drugi Trefl Sopot. Trzecie miejsce należy do drużyny King Szczecin, która ma na koncie 46 punków. Po 45 punków mają na koncie: czwarty Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski oraz piąta Legia Warszawa. Na szóstym miejscu sklasyfikowany jest Polski Cukier Start Lublin, który zgromadził 44 punkty. Siódma w tabeli jest PGE Spójnia Stargard, która ma w dorobku 43 punkty. Tyle samo zgromadził ósmy Śląsk Wrocław.

Teoretycznie w grze o play-offy pozostają też dziewiąta MKS Dąbrowa Górnicza i dziesiąte Dziki Warszawa – drużyny te zgromadziły po 42 punkty oraz zajmujący jedenastą pozycję Icon Sea Czarni z dorobkiem 41 punktów. Pozostałe drużyny pozostają już poza grą o play-offy.

Jak PGE Spójnia Stargard zagrała w sezonie zasadniczym z drużynami z TOP8?

Przyjrzyjmy się teraz meczom PGE Spójni Stargard z drużynami, które na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego zajmują miejsca premiowane udziałem w play-offach. W meczach z Anwilem Włocławek w grudniu Spójnia przegrała na wyjeździe 78:69, natomiast w Stargardzie w Kwietniu przegrała 64:70. W październikowym meczu PGE Spójni Stargard pokonała u siebie Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 65:62. Jednak rewanż w Ostrowie Wielkopolskim w styczniu przyniósł porażkę 77:73. W meczach z Legią Warszawa – w październiku PGE Spójnia uległa w Stargardzie 81:87, a w Warszawie w styczniu przegrała 89:78.

Pojedynku z Trefl Sopot rozegranym w październiku, Spójnia wygrała u siebie 80:73. Niestety rewanż w lutym to przegrana na wyjeździe 88:70. Listopadowy mecz ze Śląskiem Wrocław to wyjazdowa porażka 75:69. Jednak rewanż w marcu przyniósł wysokie zwycięstwo PGE Spójni w Stargardzie 93:67. W grudniu PGE Spójnia Stargard przegrała u siebie z Kingiem Szczecin 69:78. Natomiast mecz wyjazdowy w kwietniu przyniósł Stargardzianom zwycięstwo 101:103. W meczach z Polskim Cukrem Start Lublin drużyna ze Stargardu pokonała w grudniu u siebie 86:81, lecz rewanż to porażka w kwietniu w Lublinie 110:108.

Mecze PGE Spójni Stargard i playoffy PLK można typować w Betcris!

Mecze PGE Spójni Stargard w sezonie zasadniczym PLK, a także w przypadku awansu do play-offów możesz obstawiać korzystając ze platformy internetowej lub aplikacji mobilnej legalnego polskiego bukmachera – Betcris. W jego ofercie znajdziesz również inne rozgrywki koszykarskie na całym świecie, w tym NBA, czy europejskie puchary. Jeśli decydujesz się na obstawianie wydarzeń sportowych, miej świadomość, że zakłady bukmacherskie to gra hazardowa, która wiąże się z ryzykiem finansowym. Graj zatem odpowiedzialnie!

Wspierają nas:

Skip to content