Turniej Central European Youth Basketball League.

Już w najbliższy weekend, po raz pierwszy w historii w Stargardzie, odbędzie się turniej Central European Youth Basketball League.
W turnieju oprócz gospodarzy weźmie udział 6 zespołów. Do Stargardu zawitają drużyny: Zastal Zielona Góra (Polska), WKK Wrocław (Polska), Vivbooks Pardubice (Czechy), Titans Dresden (Niemcy) oraz Akapo Lucenec (Słowacja). Rywalizacja będzie się toczyła przez 3 dni, a zespoły rywalizować będą ze sobą systemem “każdy z każdym.”
W pierwszym z czterech turniejów eliminacyjnych, który odbył się w czeskich Pardubicach wygrała PGE Spójnia. Natomiast w drugim turnieju, który odbył się na Słowacji pod nieobecność zespołu ze Stargardu, zwyciężyła drużyna WKK Wrocław. Zapowiada się więc pasjonująca rywalizacja, którą już w piątek ozdobi spotkanie dwóch dotychczasowych zwycięzców turniejów.
Czwarty i ostatni turniej eliminacyjny odbędzie się ponownie na Słowacji, który wyłoni 6 najlepszych zespołów (z 8 biorących udział w lidze) premiowanych awansem do wielkiego finał, który w marcu odbędzie się we Wrocławiu.
#SpójniaFamily pieczołowicie przygotowuje się do organizacji i rywalizacji w turnieju, żeby jak najlepiej zaprezentować się na europejskich salonach. Zapraszamy do kibicowania młodym koszykarzom. Emocje gwarantowane!
1. PGE Spójnia Stargard 🇵🇱
2. Zastal Zielona Góra 🇵🇱
3. WKK Wrocław 🇵🇱
4. Dresden Titans 🇩🇪
5. BK VIVIDBOOKS Pardubice 🇨🇿
6. AKAPO Lučenec 🇸🇰

Wspierają nas:

Skip to content