W niedzielny wieczór gramy z MKS Dąbrowa Górnicza

W niedzielny wieczór 12 września 2021r. w 2 kolejce Energa Basket Ligi podejmiemy drużynę MKSu Dąbrowa Górnicza. Transmisja spotkania na platformie emocje.tv

Dąbrowianie w lidze rozegrali już dwa spotkania. Na inaugurację wysoko na wyjeździe pokonali zespół GTK Gliwice wygrywając 67:95 – najskuteczniejsi w tym meczu byli Michael Lewis II (18pkt) i Derrick Fenner JR (także 18 pkt) . W ramach rozegranej w środę awansem piątej kolejki podopieczni znanego w Stargardzie Jacka Winnickiego tym razem ulegli, także na wyjeździe, Zastalowi BC Zielona Góra 91:79 ( w tym meczu ponownie najskuteczniejsi byli Michael Lewis II i Derrick Fenner JR rzucając każdy po 15 pkt). W obu tych spotkaniach zawodnicy MKSu pokazali się z bardzo dobrej strony. W samej drużynie jest więcej „stargardzkich” akcentów. W składzie są bowiem wracający na ekstraklasowe parkiety Alan Czujkowski, z którym biało-bordowi awansowali do najwyższej klasy rozgrywek, a także Adam Brenk grający w naszej drużynie w sezonie 2019/2020. Liderami drużyny ze Śląska są wspomniani wyżej Michael Lewis II i Derrick Fenner JR, których wspomaga rozgrywający Nicolas Moore. Swoje punkty dokładają również silni skrzydłowi Milivoje Mijović i Michał Nowakowski oraz środkowy Josip Sobin.

Dotychczas biało-bordowi mierzyli się z dąbrowianami 5-cio krotnie zwyciężając dwa z tych spotkań. W ostatnim sezonie wygraliśmy z MKSem na swoim boisku 82:67 by następnie uznać ich wyższość na wyjeździe gdzie przegraliśmy 99:90. Sumując punkty ze wszystkich naszych potyczek różnica jest niewielka bo tylko 397:403 na korzyść naszych niedzielnych gości. ‘

Nasza drużyna po bardzo wyrównanym meczu derbowym , po dogrywce, musiała uznać wyższość sąsiadów zza miedzy. Przegrana w takim meczu tylko podrażniła naszych zawodników, którzy głodni zwycięstwa będą starali się jak najlepiej pokazać przed wspaniałą stargardzką publicznością i zmazać plamę derbowej porażki. Czy im się to uda?? Przy Waszym gorącym dopingu na pewno.

Zapraszamy zatem na halę. Mecz z MKSem Dąbrowa Górnicza już w najbliższą niedzielę o godzinie 19:30. Bilety są wciąż dostępne w sprzedaży internetowej – https://bilet.pax.pl/kat/0/4/. Będą także do kupienia w kasie na godzinę przed rozpoczęciem spotkania!!!

Gorąco zapraszamy! Bądźcie naszym szóstym zawodnikiem!

Wspierają nas:

Skip to content