Walczymy o pierwsze zwycięstwo na wyjeździe

Dzis walczymy o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. O 19:30 w Gliwicach zmierzymy się z drużyną GTK Gliwice. Bilans naszych spotkań z ostatnich dwóch sezonów jest na korzyść biało-bordowych. Wygraliśmy 3 z 4 rozegranych meczów, z czego dwa u siebie i jeden na wyjeździe.

Gliwiczanie w obecnym sezonie rozegrali już 4 mecze. Dwa pierwsze spotkania (co ważne rozegrane we własnej hali)  wygrali pokonując Polski Cukier Toruń 88:74 i następnie Enea Astorię Bydgoszcz 91:83.  W dwóch kolejnych (na wyjeździe)  musieli uznać wyższość rywali przegrywając ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra 92:73 i w ostatnią środę z Anwilem Włocławek 98:82.  Liderem zespołu z Gliwic jest   Jordon Varnado, który średnio na mecz zdobywa 19 punktów co daje mu obecnie 5 miejsce w lidze. Wspiera go Martin Krampelj  (średnia 15,5 pkt), Joshua Perkins (13,3 pkt) oraz  Terry Henderson Jr,(12,5 pkt) . Swoje oczka dokładają także Daniel Gołębiowski i Kacper Radwański.

Zespół GTK oddaje w meczu średnio 29 rzutów za trzy punkty z czego drogę do kosza znajduje 37.4% z nich (biało-bordowi rzucają zza łuku średnio 20 razy w meczu przy skuteczności 28,3%) – co daje im 4 miejsce w lidze w tym zakresie. Gliwiczanie statystycznie  lepiej też wyglądają pod kątem celności rzutów osobistych (72,6% do 67,1%) oraz z gry, (46,3% do 41%). Lepiej tez dzielą się piłką (średnio o niemal 5 asyst w meczy więcej), popełniają za to dużo więcej strat.

Czeka na zatem ciężki bój. Drużyna GTK na własnym boisku jest groźna dla każdego, a podrażniona dwoma ostatnimi porażkami będzie się chciała zrehabilitować przed własną publicznością. My będziemy się starać o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo i także powrót na ścieżką zwycięstw po dwóch ostatnich przegranych.  Emocji zatem na pewno nie zabraknie.

Transmisja meczu dziś od 19:30 na platformie emocje.tv

Zapraszamy!

 

 

Wspierają nas: