Wracamy do gry!

Po przerwie spowodowanej koronawirusem wracamy do gry!! W ramach 9 kolejki Energa Basket Ligi 25.10 we własnej hali podejmiemy zespół Enea Astoria Bydgoszcz. 

Zespół z Bydgoszczy wywalczył w 2019r. awans do ekstraklasy i miniony, przerwany, sezon zakończył na 11 miejscu. Nasze zespoły, po awansach obu drużyn, na parkietach ekstraklasowych mierzyły się tylko raz. Górą byli goście jutrzejszego spotkania wygrywając u siebie 90:82. W tym sezonie podopieczni trenera Gronka mają podobny bilans do biało-bordowych. Z ośmiu rozegranych spotkań (o jedno więcej niż PGE Spójnia) wygrali dwa mecze (z MKSem Dąbrowa Górnicza i Hydrotruckiem Radom) i sześciokrotnie ulegali rywalom przegrywając z WKS Śląsk Wrocław, GTK Gliwice, King Szczecin, Legia Warszawa, Polski Cukier Toruń i Trefl Sopot, czyli niemal z tymi samymi zespołami co biało-bordowi (nie graliśmy tylko z Polskim Cukrem Toruń).

Podstawową siła ofensywy bydgoszczan jest Corey Sanders, który zdobywa średnio 19,8 pkt na mecz, co daje mu drugą pozycję w lidze (w meczu przeciwko drużynie z Torunia zdobył aż 35 punktów) Wspierają go Michał Chyliński 12.6 pkt, Tomislav Gabrić 12 pkt i Jakub Nizioł 11.9 pkt. Enea Astoria Bydgoszcz zdobywa średnio na mecz o niemal 8 punktów więcej niż nasza drużyna. W większości statystyk goście również prezentują się nieznacznie lepiej od biało-bordowych: skuteczność rzutów za 2 48,6% do 45% naszej drużyny, za 3 %, skuteczność z linii rzutów osobistych 72,3% do 63,1%. Notują też średnio o 3,5 więcej asyst i tyle samo zbiórek, popełniając za to niemal o 4 starty w meczu więcej .

Nasza drużyna wraca po trzytygodniowej przerwie związanej z koronawirusem. Wszyscy zawodnicy są zdrowi i do dyspozycji trenera. Okres kwarantanny aktywnie spędzali na treningach domowych prowadzonych przez Marcina Moroza naszego trenera przygotowania motorycznego.

W jutrzejszym meczu nie zagra natomiast Wayne Blackshear. Klub rozwiązał umowę z zawodnikiem. 

Ze względu na obowiązujące obostrzenia spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności. Zachęcamy Was kibicowania przed telewizorami. Mecz będzie transmitowany na kanale Polsat Sport od godziny 17:30.

#SpójniaFamily

Wspierają nas:

Skip to content