Wygrać w rewanżu

Rozpoczynamy rundę rewanżową Energa Basket Ligi. Dziś o 17:35 podejmiemy drużynę Trefla Sopot. Transmisja na kanale Polsat Sport Extra.

Pierwsze nasze spotkanie w tym sezonie z drużyną z Sopotu przegraliśmy na wyjeździe 91:81. Jak jednak wskazuje historia naszych potyczek, od powrotu biało-bordowych do ekstraklasy, zawsze w meczach rewanżowych wychodziliśmy zwycięsko. W sezonie 18/19 w pierwszym spotkaniu ulegliśmy 76:82, by w rewanżu wygrać 96:98. Podobnie było w ubiegłym sezonie gdzie w pierwszym meczu przegraliśmy 68:64, a w rewanżu górą byli już nasi zawodnicy wygrywając 78:69.

Pięciu zawodników Sopotu zdobywa średnio ponad 10 punktów w meczu. Liderem drużyny w tym zakresie jest Karol Gruszecki zdobywający 12.9 punktu w meczu (37.6% za trzy). Grą żółto-czarnych kieruje Łukasz Kolenda notując najwyższą w drużynie średnią asyst 4.3 na mecz. Pomagają mu w tym T.J. Haws notujący 3.3 asysty i Martynas Paliukenas ze średnią 4.2 asysty w meczu. Na tablicach rządzi drugi najlepiej punktujący drużyny Dominiak Olejniczak. Zdobywa on blisko 12 punktów w meczu dokładając do tego 7.1 zbiórki. Jest ona także 3 najlepiej blokującym zawodnikiem ligi ze średnia 1.7 bloku na mecz. Nie można zapomnieć także o Pawle Leończyku, wychowankowi naszego klubu, który dla Serca Sopotu zdobywa w tym sezonie 10.3 punktu w meczu i notuje 6.1 zbiórki. W dzisiejszym spotkaniu może zadebiutować także wypożyczony z Tofas Bursa silny skrzydłowy Nuni Omot. Biało-bordowi zagrają natomiast w osłabieniu po odejściu Rickiego Tarranta.

Podopieczni Marcina Stefańskiego z bilansem 9 zwycięstw i 6 porażek zajmują obecnie 8 miejsce w tabeli. Statystycznie nasz dzisiejszy rywal wygląda bardzo podobnie do nas. Sopocianie zdobywają średnio 82.2 punktów na mecz przy 82.6 biało-bordowych. Lepiej prezentują się w skuteczności za 2 trafiając 55.8% rzutów (PGE Spójnia 49.5). Zza łuku też wypadają nieco lepiej choć tu statystyki są już zbliżone – 36.8% przy średnio 23.7 próbach (PGE Spójnia 34.2% przy 21.7 próbach). Biało-bordowi prezentują się  lepiej w kontekście zbiórek (38.2 do 37.7 Trefla) i przechwytów (8.07 PGE Spójnia, 6.53 Trefl) . Sopocianie nieco lepiej dzielą się piłką, za to popełniają więcej strat.

Dzisiejszy mecz dla obu drużyn jest bardzo ważny w kontekście walki o play-offy (oba zespoły zagwarantowały już sobie udział w Suzuki Pucharze Polski i mogą się spotkać w półfinale tego turnieju). Będzie to dla nas zatem kolejne ciężkie spotkanie tym bardziej, że będziemy grali w jeszcze krótszej rotacji (bez Tarranta i kontuzjowanego Filipa Matczaka). Drużyna z Sopotu jest jednak w naszym zasięgu i przy chowaniu koncentracji oraz dobrej skuteczności jesteśmy w stanie wyjść z tej potyczki zwycięsko.

Zapraszamy do kibicowania. transmisja ze spotkania rozpocznie się o godzinie 17:30 na kanale Polsat Sport Extra!!

 

Wspierają nas:

Skip to content