Zdobyć Arenę Ostrów

Po przerwie na mecze kadrowe czas powrócić na parkiety Energa Basket Ligi. Już jutro w Ostrowie Wielkopolskim zmierzymy się z szóstą drużyną w tabeli  – Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.

Ostrowianie mają obecnie bilans ośmiu zwycięstw i sześciu przegranych. Wygrali chociażby z Polskim Cukrem Toruń, Kingiem Szczecin, GTK Gliwice czy WKS Śląskiem Wrocław. Musieli uznać wyższość świetnie spisujących się Legii Warszawa i Zastalu Enea BC Zielona Góra, ale przegrali także z Eneą Astorią Bydgoszcz czy też Asseco Arką Gdynia. Podczas przerwy kadrowej podopieczni Łukasza Majewskiego nie próżnowali. Wygrali Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawa pokonując w finale Legię Warszawa 88:75.

Najlepiej punktującym drużyny z Ostrowa Wlkp. jest Jakub Garbacz. Zawodnik notuje średnio 17.3 punktu na mecz, przy czym oddaje sporo bo aż niemal 8 rzutów zza łuku przy dobrej skuteczności wynoszącej 42.5%. Tuz za nim plasuje się Chris Smith z 14.4 punktami na mecz. Pod tablicami najlepiej spisuje się Josip Sobin zbierając średnio 7 piłek w meczu, a tylko o jedną mniej na mecz dokłada Shawn King. Taurean Green to natomiast najlepiej asystujący Ostrowian. Notuje ich 5.8 na mecz.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. rozegrał dotychczas o jeden mecz więcej od biało-bordowych. Średnio na mecz zdobywają 78.6 punktu czyli o niemal 2 mniej od naszej drużyny. PGE Spójnia statystycznie też lepiej przymierza zza łuku trafiając 33.3% swoich rzutów przy 33.1% Ostrowian. Nieco lepiej prezentujemy się pod tablicami zbierając przeciętnie 38.85 piłek przy 36.79 żółto-niebieskich. Nasi jutrzejsi rywale dzielą się za to minimalnie lepiej piłką notując 17.3 asysty w meczu przy 17.1 biało-bordowych.

Czeka nas zatem jutro kolejne trudne spotkanie wyjazdowe. Mecz rozegramy w nowej nieznanej nam jeszcze Arenie Ostrów. Będziemy walczyć o 7 wygraną w sezonie, a w meczu zagra już nasz nowy zawodnik Nick Faust, który wystąpi z numerem 7. Ta kumulacja siódemek musi sprawić, że obręcze w Ostrowie będą dla nas szczęśliwe.

Transmisja jutro od 20:20 w Polsacie Sport Extra.
Trzymamy kciuki i kibicujemy!!

Wspierają nas:

Skip to content