Zdobyć Arenę Toruń!

Piąta kolejka i drugi nasz mecz wyjazdowy. Tym razem udajemy się do Torunia, gdzie zmierzymy się z podopiecznymi trenera Ivica Skelina Twardymi Piernikami Toruń. Transmisja ze spotkania na kanale Polsat Sport Extra.

Torunianie zaliczyli udany start sezonu. Najpierw na inauguracje pokonali Trefla Sopot 89:91, by w kolejnym meczu doznać goryczy wysokiej porażki z Legią Warszawa, 105:68. Ostatnie dwa mecze to jednak powrót na zwycięską ścieżkę. Najpierw wygrana nad WKS Śląsk Wrocław 68:70 i w ostatniej kolejce nad GTK Gliwice 99:85. Daje to Twardym Piernikom bilans 3-1 (1-0 dom i 2-1 wyjazd). Biało-bordowi podejdą do meczu podbudowani bardzo ważnym zwycięstwem nad Legią Warszawa. Nasz zespół obecnie w tabeli z bilansem 2-2 plasuje się nieco niżej od swoich dzisiejszych rywali. Historycznie na pięć rozegranych dotychczas spotkań, czterokrotnie z boiska jako zwycięzcy schodzili zawodnicy z Torunia. Także Arena Toruń jest nadal niezdobyta przez biało-bordowych.

Wróćmy jednak do obecnego sezonu i liderów gospodarza dzisiejszego spotkania. Niewątpliwie prym w zespole wiedzie rozgrywający Maurice Watson. Przoduje on w ilości zdobywanych punktów – średnio 19.5 pkt na mecz (4 miejsce w lidze), rozdanych asyst – średnio 10 na mecz (1 miejsce w lidze) oraz wskaźniku efektywności eval – 25.5 (także 1 miejsce w lidze). Maurice wymusza także blisko 6 fauli na rywalach. Drugim punktującym twardych Pierników jest Aaron Cel ze średnią 13.8 pkt w meczu. Dwucyfrowe zdobycze punktowe notują jeszcze środkowy Trevor Thompson , który jest także najlepszym zbierającym drużyny i rzucający James Eads III .

Statystyki drużynowe obu zespołów, są dość zbliżone. Zespół z Torunia w swoich dotychczasowych meczach sezonu 2021/2022 rzucił łącznie 10 oczek więcej od biało-bordowych. Stracili jednak także 17 punktów więcej niż nasza drużyna. Biało-bordowi lepiej przymierzają spod kosza i półdystansu – skuteczność za 2 52.1% do 48 % dla stargardzian. Torunianinie za to trafiają więcej trójek 36.7% do 29.2%, my natomiast skuteczniej wykonujemy rzuty osobiste. Także tablica wypada na korzyść naszej drużyny gdyż zbieramy więcej piłek zarówno w ataku jak i obronie. Popełniamy jednak o 7 start więcej od naszych rywali i w związku z tym, że mecz zapowiada się na bardzo wyrównany ta statystyka może zaważyć o jego wyniku.

Dla Tomka Śniega będzie to sentymentalny powrót do Areny Toruń, w której spędził cztery sezony przed przejściem do naszego zespołu. Będzie to też pierwszy mecz z publicznością gdzie Tomek będzie występował w roli gościa na toruńskim boisku. Jednak jak powiedział nam w wywiadzie przedmeczowym „na parkiecie nie będzie sentymentów, chcemy wygrać”.

Czy uda nam się zdobyć Arenę Toruń?? Zobaczymy już dziś o 17:30. Transmisja na Polsat Sport Extra!
Zapraszamy do oglądania i gorącego kibicowania biało-bordowym!

#SpójniaFamily

Wspierają nas:

Skip to content