Ze stolicy do Stargardu

Rywalizacja w play off pomiędzy PGE Spójnią i Legią przenosi się do Stargardu. Mecz numer 3 odbędzie się 11 maja w hali OSiR Stargard.

W rywalizacji do trzech wygranych spotkań Legia prowadzi 2:0. Warszawski klub wygrał dwa pierwsze mecze na swoim terenie. Trzecie spotkanie rozegrane zostanie w Stargardzie. PGE Spójnia powalczy o pierwsze zwycięstwo, które sprawi, że rywalizacja w ćwierćfinale play off za szybko się nie skończy.

W pierwszych dwóch spotkaniach najwięcej kłopotów stargardzkiemu zespołowi sprawił Kyle Vinales. Na otwarcie rywalizacji w play off rzucił 22 punkty, w drugim meczu 24. Miał on także 12 i 5 asyst oraz 6 i 5 zbiórek. Niewątpliwie ograniczenie poczynań tego koszykarza będzie kluczowe w kolejnym starciu. To jednak może nie wystarczyć. Legia ma w play off dwóch liderów. Travis Leslie w spotkaniu numer 1 rzucił 18 punktów, miał 8 zbiórek, 4 asysty. W meczu numer 2 było to odpowiednio 19, 5 i 5.

PGE Spójnia także ma kim straszyć rywala. W dwóch pierwszych spotkaniach liderami w ofensywie byli Barret Benson, Karol Gruszecki, Brody Clarke, Courtney Fortson, dobre zmiany dawał Paweł Kikowski, a są jeszcze Ajdin Penava i Jordan Mathews, którzy potrafią skutecznie grać w ataku. Ważna dla wyniku będzie jednak postawa w defensywie i skuteczna rywalizacja pod koszami. W czwartek zapowiada się emocjonujący pojedynek na stargardzkim terenie.

Mecz numer 3 pomiędzy PGE Spójnią i Legią odbędzie się w hali OSiR Stargard w czwartek, 11 maja. Początek o godzinie 18. Jeśli stargardzki zespół wygra, bilety z czwartkowego spotkania obowiązywać będą na drugi mecz w Stargardzie, który rozegrany zostanie 13 maja.

Wspierają nas:

Skip to content