Znaleźć klucz do zwycięstwa

Dziś w ramach 5 kolejki Energa Basket Ligi czeka nas prawdziwe sportowe, koszykarskie święto – DERBY Pomorza Zachodniego! O godzinie 20:25 w Hali stargardzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji podejmiemy drużynę Kinga Szczecin.

Nasze dotychczasowe zmagania w najwyższej klasie rozgrywek wypadają na niekorzyść biało-bordowych. Wszystkie trzy mecze zakończyły się wygranymi szczecinian. W pierwszym sezonie po powrocie Spójni do ligi zawodnicy Wilków wygrali w obu meczach dość znacząco – 64:95 na inaugurację sezonu w Stargardzie i 91:62 w rundzie rewanżowej. W poprzednim sezonie w Szczecinie biało-bordowi ulegli granatowo-bordowym już nieznacznie 74:68. Mecz rewanżowy niestety już się nie odbył w związku z przerwaniem sezonu przez pandemię koronawirusa.

Zespół ze Szczecina bieżący sezon rozpoczął bardzo dobrze i po czterech rozegranych kolejkach ma bilans 3 wygranych i 1 porażki zajmując siódme miejsce w tabeli. Wilki wygrały kolejno z MKS Dąbrowa Górnicza (73:67), Polskim Cukrem Toruń (74:71) oraz Eneą Astorią Bydgoszcz (73:83) i przerwały serię zwycięstw meczem z aktualnym Mistrzem Polski przegrywając w Zielonej Górze 92:72. Nasza drużyna dotychczas pokonała Pszczółkę Start Lublin i w kolejnych meczach poniosła trzy porażki z rzędu: z Treflem Sopot, WKS Śląskiem Wrocław i GTK Gliwice.

W drużynie Kinga na lidera wyrasta Cleveland Melvin ze średnią 16 pkt na mecz. Zaraz za nim w rankingu plasuje się Jakub Schenk 15,75. Pierwszego zabraknie w dzisiejszym meczu gdyż jak informuje klub ze Szczecina zawodnik z powodów rodzinnych musiał wrócić do USA. W ostatnich spotkaniach szczecinian coraz lepiej prezentuje się natomiast kolejny Amerykanin Thomas Davis (odpowiednio 14 i 20 pkt w meczu), natomiast nadal słabo wypada Kasey Hill, który po krótkim zawieszeniu i renegocjacji kontraktu wrócił do treningów z drużyną Kinga. Trzeba nadmienić, że w tym tygodniu Wilki wzmocniły skład mierzącym 210 cm środkowym Michael’em Fakuade, który powinien już w dzisiejszym meczu derbowym uzupełnić podkoszową rotację granatowo-bordowych. Gudula i Steela czeka zatem ciężka praca w walce na tablicach z Fakuade, Łapetą i Bartoszem.

Statystycznie oba zespoły zdobywają średnio po 75.5 punktu w meczu. Szczecinianie mają lepszą skuteczność rzutów za 2 pkt (49.3% – 46%) oraz zza łuku (34.1% – 29.6%). Ta ostatnia statystykę w naszym zespole ma poprawić wracający do naszego składu Raymond Cowels III, który pomimo tylko kilku treningów z drużyną powinien już wystąpić w dzisiejszym meczu. Wilki w ostatnich meczach popełniły średnio o 6 start więcej od biało-bordowych i również gorzej wykonywały rzuty osobiste (65.1% przy 106 wykonanych do 66.7% przy 105 wykonanych).

Czeka nas zatem bardzo ciekawe aczkolwiek raczej defensywne widowisko. Czy biało-bordowym uda się w końcu znaleźć klucz do pokonania drużyny ze Szczecina?? Kto wygra pojedynek Śnieg-Schenk?? Jak zaprezentują się nowi gracze w drużynach?? Wszystko wyjaśni się już dzisiejszego wieczoru!

Zapraszamy na transmisję do Polsat Sport News lub na platformie ipla.tv (płatna 5 zł) https://www.ipla.tv/

 

Wspierają nas:

Skip to content