Zwycięstwo na zakończenie rundy zasadniczej!

Mecz z Asseco Arką Gdynia był naszym ostatnim w ramach rundy zasadniczej Energa Basket Ligi. Wynik spotkania zarówno dla naszej drużyny (pewny awans do PlayOff z 8 miejsca bez względu na wynik) jak i gości (pozycja gwarantująca utrzymanie) był bez znaczenia, jednak każda z drużyn chciała się pokazać z jak najlepszej strony i wygrać spotkanie.

Gdynianie grali w mocno osłabionym składzie, bazującym na młodych zawodnikach i wychowankach.  Pierwsza kwartę rozpoczęli z energią i dużym zaangażowaniem, szybko wychodząc na małe prowadzenie, a po trafieniach Perzanowskiego i Vragovicia utrzymali je do końca tej części meczu wygrywając ją 22:16.  W drugiej odsłonie PGE Spójnia Stargard szybko odrobiła starty. Zaliczyliśmy serię 15:0 a sam Raymond Cowels III zdobył 8 punktów z rzędu. Ze strony Arki próbowali odpowiadać Dylewicz i Witliński jednak to biało-bordowi przejęli kontrolę  nad meczem wygrywając drugą kwartę 29:13. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:35.

Początek trzeciej odsłony należał do biało-bordowych który dzięki trafieniom Kostrzewskiego i Matczaka zwiększyli przewagę do 15 punktów. Podopieczni Pawła Blechacza, głównie po trafieniach zza łuku, odrabiali część strat wygrywając 3 kwartę 13:9. Na początku czwartej odsłony po punktach Perzanowskiego Asseco zbliżyło się na zaledwie 2 oczka starty. Biało-bordowi nie pozwolili jednak na więcej. Po dwóch trójkach z rzędu Kacpra Młynarskiego i Jaya Threatta przewaga PGE Spójni wróciła na bezpieczne 9 punktów i ostatecznie biało-bordowi wygrali 80:64 notując 16 zwycięstwo w sezonie.

Pomimo wyrównanego meczu nasi młodzi zawodnicy już od pierwszej kwarty dostali swoje szanse. Na parkiecie pojawił się m.in. Szymon Szmit. Swoje minuty zagrali także Filip Siewruk i Dominik Grudziński (4 pkt).

PGE Spójnia Stargard – Asseco Arka Gdynia 80:64 (16:22, 29:13, 9:13, 26:16)

PGE Spójnia Stargard: Raymond Cowels III 18, Mateusz Kostrzewski 17, Filip Matczak 17, Kacper Młynarski 9, Francis Han 5, Jay Threatt 5, Dominik Grudziński 4, Baylee Steele 3, Nick Faust 2, Omari Gudul 0, Filip Siewruk 0, Szymon Szmit 0.

Asseco Arka Gdynia: Karlo Vragović 16, Mikołaj Witliński 11, Filip Dylewicz 10, Mateusz Kaszowski 10, Olaf Perzanowski 8, Marcin Kowalczyk 6, Jakub Kobel 3, Szymon Nowicki 0.

Wspierają nas:

Skip to content