Gramy w play off!

Na koniec rundy zasadniczej PGE Spójnia przegrała na wyjeździe z Dzikami Warszawa 67:70. Mimo porażki stargardzki zespół awansował do play off.

Wyrównany, pełen emocji mecz rozegrany został dzisiaj w Warszawie. Przed spotkaniem oba zespoły miały szansę na udział w play off. Lepiej rozpoczęli goście. Po skutecznych akcjach Karola Gruszeckiego i Stephena Browna Jr. w 4 minucie wygrywali 12:4. W 7 minucie, po trójce Gruszeckiego, przewaga wynosiła jedenaście punktów (8:19). Taka sama różnica była jeszcze na początku drugiej kwarty, kiedy efektownym wsadem popisał się Adam Łapeta. Później do pracy wzięli się gospodarze. Po pierwszej połowie przegrywali tylko punktem.

W trzeciej kwarcie Dziki wyszły na prowadzenie i odskoczyły na pięć punktów (36:31). Brown Jr. i Ben Simons odpowiedzieli serią celnych rzutów i goście odzyskali prowadzenie. Po trzydziestu minutach mieli dwa punkty więcej. W czwartej kwarcie co jakiś czas na tablicy wyników był remis. To zapowiadało emocje do samego końca spotkania. I tak było. O zwycięstwie gospodarzy zadecydował celny rzut za 3 pkt w ostatniej sekundzie czwartej kwarty. Wcześniej koszykarze Dzików trafili tylko trzy na dwadzieścia trzy próby dystansowe, ale ten najważniejszy rzut autorstwa Matthewa Colemana był celny.

Porażka sprawiła, że nasz zespół musiał wyczekiwać wyników innych spotkań. Ostatecznie, PGE Spójnia uplasowała się w rundzie zasadniczej na ósmym miejscu i zagra w play off. Rywalem stargardzkiego zespołu będzie Anwil Włocławek. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech wygranych spotkań. Pierwsze dwa 2 i 4 maja we Włocławku. W Stargardzie pierwszy mecz odbędzie się 9 maja.

Dziki Warszawa – PGE Spójnia Stargard 70:67 (13:21, 22:15, 17:18, 18:13)
Dziki: Coleman 16 (2), McGlynn 16, Aleksandrowicz 13 (1), Pamuła 9 (1), Bartosz 6, Green 6, Crawley 3, Grochowski 1, Czujkowski.
PGE Spójnia: Brown Jr. 19 (2), Daniels IV 10, Gruszecki 9 (1), Simons 8 (2), Stein 7, Langovic 6, Grudziński 4, Łapeta 4, Gordon, Kowalczyk.
Statystyki drużynowe:
Dziki: skuteczność rzutów z gry – 38,5 procent (25/65), skuteczność rzutów osobistych – 72,7 procent (16/22), skuteczność rzutów za 2 pkt – 51,2 procent (21/41), skuteczność rzutów za 3 pkt – 16,7 procent (4/24), zbiórki – 44 (atak 18, obrona 26), asysty – 14, przechwyty – 4, straty – 11, bloki – 5.
PGE Spójnia: skuteczność rzutów z gry – 44,3 procent (27/61), skuteczność rzutów osobistych – 80 procent (8/10), skuteczność rzutów za 2 pkt – 51,2 procent (22/43), skuteczność rzutów za 3 pkt – 27,8 procent (5/18), zbiórki – 31 (atak 9, obrona 22), asysty – 8, przechwyty – 6, straty – 10, bloki – 3.