Pewne zwycięstwo PGE Spójni

PGE Spójnia Stargard wygrała z Muszynianką Domelo Sokołem Łańcut 77:56 w meczu 22 kolejki Orlen Basket Ligi.
W sobotnie wczesne popołudnie w hali OSiR Stargard koszykarze PGE Spójni mierzyli się z klubem z Łańcuta. To był pierwszy po długiej przerwie domowy mecz stargardzkiego zespołu. Poprzedni był 14 stycznia. PGE Spójnia z przytupem przywitała się po przerwie ze swoimi kibicami.
Pierwsza i druga kwarta były koncertowe w wykonaniu gospodarzy. Siedem punktów w trzech akcjach Devona Danielsa IV, trójka Bena Simonsa, dwa celne rzuty spod kosza Adama Łapety i PGE Spójnia prowadziła 14:6. Później lepszy fragment zaliczyli goście, ale szybko na to odpowiedzieli Wesley Gordon, Sebastian Kowalczyk, Alex Stein i po 10 minutach stargardzki zespół wygrywał 25:12. Tylko punkt mniej rzucili gospodarze w drugiej kwarcie, cały czas nie pozwalając rozwinąć skrzydeł rywalowi. Po dwudziestu minutach podopieczni trenera Sebastiana Machowskiego wygrywali 49:28.
PGE Spójnia dominowała pod koszami notując w całym spotkaniu niemal dwa razy więcej zbiórek niż Sokół. A że miała także lepszą skuteczność, sprawa zwycięstwa musiała rozstrzygnąć się na jej korzyść. W drugiej połowie gra była wyrównana, ale ani na moment gospodarze nie oddali inicjatywy przyjezdnym. Pewnie wygrali różnicą 21 punktów.
Statystyki drużynowe:
PGE Spójnia: skuteczność rzutów z gry – 49,2 procent (30/61), skuteczność rzutów osobistych – 83,3 procent (10/12), skuteczność rzutów za 2 pkt – 54,8 procent (23/42), skuteczność rzutów za 3 pkt – 36,8 procent (7/19), zbiórki – 47 (atak 8, obrona 39), asysty – 18, przechwyty – 7, straty – 22, bloki – 4.
Legia Warszawa: skuteczność rzutów z gry – 33,9 procent (19/56), skuteczność rzutów osobistych – 62,5 procent (10/16), skuteczność rzutów za 2 pkt – 39,3 procent (11/28), skuteczność rzutów za 3 pkt – 28,6 procent (8/28), zbiórki – 25 (atak 2, obrona 23), asysty – 15, przechwyty – 15, straty – 16, bloki – 2.
PGE Spójnia Stargard – Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 77:56 (25:12, 24:16, 11:11, 17:17)
PGE Spójnia Stargard: Daniels IV 17 (1), Brown Jr. 11 (1), Simons 11 (3), Łapeta 10, Kowalczyk 9 (1), Gordon 7, Brenk 5 (1), Stein 5, Gruszecki 2, Korolczuk, Krużyński, Langovic.
Muszynianka Domelo Sokół: Kemp 12, Nwamu 11 (1), Gomez 10 (3), Spencer 9 (1), Kroczak 5 (1), Nowakowski 4 (1), Struski 3 (1), Mijovic 2, Jaźwa, Płowy.
Kolejne spotkanie stargardzki zespół także rozegra na własnym terenie. 8 marca o godzinie 17.30 rozpocznie mecz z MKS Dąbrowa Górnicza.